Good User Reputation for melamine kids plate for Poland Manufacturer
Good User Reputation for melamine kids plate for Poland Manufacturer Detail:
| Specification | |
| Item Name | 8.5inch Round Melamine Kids Plate |
| Item No. | PT169 |
| Shape | Round |
| Body Color | White |
| Decal Color | 4 colors print |
| Finish | Glossy |
| Style | Kids |
| Motif Design | Customized |
| Shape Design | OEM/ODM |
| Test Standard | FDA,PROP 65,EN71,LFGB etc. by SGS or ITS |
| Packaging | 12pcs/box,96pcs/carton |
| Dimensions | |
| Length | 21.5 cm |
| Width | 21.5 cm |
| Height | 2 cm |
| Capacity | N/A |
| Material | |
| Body Material | 100%melamine |
| Decal Material (if need) | 4 colors print (CMYK), or spot color printing, RoHS certificate |
| Imprint (if need) | Seiko ink type 1000 or other type, RoHS certificate |
| Accessories Information | |
| Lid included | No |
| Other | No |
| Weights | |
| Net Weight (kg) | 10.5 |
| Shipping Weight (kg) | 12 |
Product detail pictures:




Related Product Guide:
Affordable Types of Dinnerware Sets
Choosing The Best Dog Bowl and Feeder for Your Dog
Our enterprise insists all along the standard policy of "product high-quality is base of business survival; client satisfaction could be the staring point and ending of an business; persistent improvement is eternal pursuit of staff" as well as consistent purpose of "reputation first, client first" for Good User Reputation for melamine kids plate for Poland Manufacturer, The product will supply to all over the world, such as: Las Vegas , America , Provence , With the effort to keep pace with world's trend, we will always endeavor to meet customers' demands. If you want develop any other new products, we can customize them for you. If you feel interest in any of our products or want develop new products, please feel free to contact us. We are looking forward to forming successful business relationship with customers all over the world.
FAQ: 1.Q: Where is your factory located? How can I visit there? A: Our factory is located in Guangdong province, China. Warmly welcome to visit us! 2.Q: What is the material of your products? A: The material is melamine. 3.Q: How can I get some samples? A: We can send the samples by Express/DHL/FedEx/UPS etc. 4.Q: How does your company do regarding quality control? A: We have a very strict QC system. Our inspectors have been closely monitoring the production process from the selection of raw materials to the final step of the finished products. 5.Q: Can you print our logo on the product & packing? A: Yes, We can print your logo on our products. 
| * Do Not Touch On Fire Directly | |
|---|---|
| * Do Not Washing By Steelwire Ball | |
| * Non-Microwave Ovens | |
| * Dishwasher Safe |
10 incredible kitchen tools are needed for cooking. These are very cheap tools up to 5 dollars found on ebay. Thank you for watching
www.murata.ca
facebook.com/murata.ca
The Japanese character “WA” originally meant harmony, peace, and balance. It was a guiding concept in Japanese culture with various subtle yet different associated meanings. It also has come to mean Japan itself or something Japanese (a Japanese style).It is considered as the most important Japanese value.
Balance in the universe is the essence of everything Japanese and this is expressed in decorating interior spaces. There are unlimited way to personalize your life using Japanese tableware and house decor.
Japanese tableware does not have to be for just serving Japanese dishes. Don’t limit yourself , but explore your own ways to enjoy WA LIFESTYLE.
The sales manager is very patient, we communicated about three days before we decided to cooperate, finally, we are very satisfied with this cooperation!











