Good User Reputation for melamine kids dinnerware for Peru Manufacturer
Good User Reputation for melamine kids dinnerware for Peru Manufacturer Detail:
| Specification | |
| Item Name | Melamine Kids Dinnerware |
| Item No. | TZ009 |
| Shape | Round |
| Body Color | White |
| Decal Color | 4 colors print (if need) |
| Finish | Glossy |
| Style | Fashion |
| Motif Design | Customized |
| Shape Design | OEM/ODM |
| Test Standard | FDA,PROP 65,EN71,LFGB etc. by SGS or ITS |
| Packaging | 12sets/carton |
| Dimensions | |
| Length | 23 cm |
| Width | 6 cm |
| Height | 23 cm |
| Capacity | N/A |
| Material | |
| Body Material | 100%melamine |
| Decal Material (if need) | 4 colors print (CMYK), or spot color printing, RoHS certificate |
| Imprint (if need) | Seiko ink type 1000 or other type, RoHS certificate |
| Accessories Information | |
| Lid included | No |
| Other | No |
| Weights | |
| Net Weight (kg) | 3.9 |
| Shipping Weight (kg) | 5 |
Product detail pictures:





Related Product Guide:
Affordable Types of Dinnerware Sets
The Benefits Of Using Silicone Kitchen Utensils
Our target should be to consolidate and improve the high-quality and repair of current goods, in the meantime regularly produce new solutions to meet unique customers' needs for Good User Reputation for melamine kids dinnerware for Peru Manufacturer, The product will supply to all over the world, such as: Uganda , Cyprus , Mexico , We strongly believe that technology and service is our base today and quality will create our reliable walls of future. Only we have better and better quality , could we achieve our customers and ourselves, too. Welcome customers all over the word to contact us for getting further business and reliable relationships. We are always here working for your demands whenever you need.
FAQ: 1.Q: Where is your factory located? How can I visit there? A: Our factory is located in Guangdong province, China. Warmly welcome to visit us! 2.Q: What is the material of your products? A: The material is melamine. 3.Q: How can I get some samples? A: We can send the samples by Express/DHL/FedEx/UPS etc. 4.Q: How does your company do regarding quality control? A: We have a very strict QC system. Our inspectors have been closely monitoring the production process from the selection of raw materials to the final step of the finished products. 5.Q: Can you print our logo on the product & packing? A: Yes, We can print your logo on our products. 
| * Do Not Touch On Fire Directly | |
|---|---|
| * Do Not Washing By Steelwire Ball | |
| * Non-Microwave Ovens | |
| * Dishwasher Safe |
We have different speeds Max 12.000 Piece/hour . Complete line from waste paper to final egg trays . Our Technical service is in TURKEY .
Bir cok modelimizi mevcuttur. Maximum 12.000adet/saat hizla calismaktadir . Komple hattir . Cop kagittan son urune kadar komple tesisdir .
CMCC MAKINA Güvencesi ile
www.cmcc.com.tr
www.cmcconsulting.hk
Mail : info@cmcc.com.tr
Tel ; +90 212 549 11 15
Mob: +90 532 231 23 67
contact us: haixialong@163.com
skype: revafay1
The company leader recept us warmly, through a meticulous and thorough discussion, we signed a purchase order. Hope to cooperate smoothly











