Good User Reputation for 6inch Melamine Sushi Plate to Cyprus Factories
Good User Reputation for 6inch Melamine Sushi Plate to Cyprus Factories Detail:
| Specification | |
| Item Name | 6inch Melamine Sushi Plate |
| Item No. | PT007 |
| Shape | Round |
| Body Color | White |
| Decal Color | 4 colors print |
| Finish | Glossy |
| Style | Fashion |
| Motif Design | Customized |
| Shape Design | OEM/ODM |
| Test Standard | FDA,PROP 65,EN71,LFGB etc. by SGS or ITS |
| Packaging | 12pcs/box,72pcs/carton |
| Dimensions | |
| Length | 15.1 cm |
| Width | 15.1 cm |
| Height | 2.1 cm |
| Capacity | N/A |
| Material | |
| Body Material | 100%melamine |
| Decal Material (if need) | 4 colors print (CMYK), or spot color printing, RoHS certificate |
| Imprint (if need) | Seiko ink type 1000 or other type, RoHS certificate |
| Accessories Information | |
| Lid included | No |
| Other | No |
| Weights | |
| Net Weight (kg) | 7.6 |
| Shipping Weight (kg) | 8.6 |
Product detail pictures:


Related Product Guide:
Top Ten Power Toothbrushes
The Benefits Of Using Silicone Kitchen Utensils
The company upholds the philosophy of "Be No.1 in quality, be rooted on credit and trustworthiness for growth", will continue to serve old and new customers from home and overseas whole-heatedly for Good User Reputation for 6inch Melamine Sushi Plate to Cyprus Factories, The product will supply to all over the world, such as: Guatemala , Serbia , Pakistan , Ought to any of these products be of curiosity to you, remember to allow us to know. We are going to be satisfied to give you a quotation on receipt of one's in depth specs. We've our private experienced R&D enginners to meet any of one's requriements, We appear forward to receiving your enquires soon'and hope to have the opportunity to work together with you in the future. Welcome to check out our company.
FAQ: 1.Q: Where is your factory located? How can I visit there? A: Our factory is located in Guangdong province, China. Warmly welcome to visit us! 2.Q: What is the material of your products? A: The material is melamine. 3.Q: How can I get some samples? A: We can send the samples by Express/DHL/FedEx/UPS etc. 4.Q: How does your company do regarding quality control? A: We have a very strict QC system. Our inspectors have been closely monitoring the production process from the selection of raw materials to the final step of the finished products. 5.Q: Can you print our logo on the product & packing? A: Yes, We can print your logo on our products. 
| * Do Not Touch On Fire Directly | |
|---|---|
| * Do Not Washing By Steelwire Ball | |
| * Non-Microwave Ovens | |
| * Dishwasher Safe |
фильм – Маша Васюкова / film by – Masha Vasyukova (https://www.facebook.com/masha.vasyukova)
арт директор – Николай Кабанов / art direction – Nikolay Kabanov (https://www.facebook.com/kabanovnikolay)
отдельное спасибо – Денису Кичатову и Александре Сафаровой / special thanks to – Denis Kichatov (https://www.facebook.com/kichatof) and Alexandra Safarova (https://www.facebook.com/tthoughtcrimee)
The company has rich resources, advanced machinery, experienced workers and excellent services, hope you keep improving and perfecting your products and service, wish you better!










