Good Quality melamine waste bin for Dominica Factories
Good Quality melamine waste bin for Dominica Factories Detail:
| Specification | |
| Item Name | Fashion Melamine Waste Bin |
| Item No. | CP104 |
| Shape | Triangle |
| Body Color | Black |
| Decal Color | 4 colors print (if need) |
| Finish | Glossy |
| Style | Fashion |
| Motif Design | Customized |
| Shape Design | OEM/ODM |
| Test Standard | FDA,PROP 65,EN71,LFGB etc. by SGS or ITS |
| Packaging | 3pcs/box,12pcs/carton |
| Dimensions | |
| Length | 20 cm |
| Width | 20 cm |
| Height | 27 cm |
| Capacity | N/A |
| Material | |
| Body Material | 100%melamine |
| Decal Material (if need) | 4 colors print (CMYK), or spot color printing, RoHS certificate |
| Imprint (if need) | Seiko ink type 1000 or other type, RoHS certificate |
| Accessories Information | |
| Lid included | No |
| Other | No |
| Weights | |
| Net Weight (kg) | 8.1 |
| Shipping Weight (kg) | 9.6 |
Product detail pictures:

Related Product Guide:
Benefits of Melamine Dinnerware
The Benefits Of Using Silicone Kitchen Utensils
We have been also concentrating on enhancing the things management and QC method so that we could preserve terrific edge inside the fiercely-competitive enterprise for Good Quality melamine waste bin for Dominica Factories, The product will supply to all over the world, such as: Denmark , Colombia , Ottawa , Qualified R&D engineer might be there for your consultation service and we will try our best to meet your requirements. So you should feel free to contact us for inquiries. You'll be able to send us emails or call us for small business. Also you are able to come to our business by yourself to get further knowing of us. And we are going to surely present you with the best quotation and after-sale service. We're ready to build stable and friendly relations with our merchants. To achieve mutual success, we'll make our best efforts to build a solid co-operation and transparent communication work with our companions. Above all, we're here to welcome your inquiries for any of our merchandise and service.
FAQ: 1.Q: Where is your factory located? How can I visit there? A: Our factory is located in Guangdong province, China. Warmly welcome to visit us! 2.Q: What is the material of your products? A: The material is melamine. 3.Q: How can I get some samples? A: We can send the samples by Express/DHL/FedEx/UPS etc. 4.Q: How does your company do regarding quality control? A: We have a very strict QC system. Our inspectors have been closely monitoring the production process from the selection of raw materials to the final step of the finished products. 5.Q: Can you print our logo on the product & packing? A: Yes, We can print your logo on our products. 
| * Do Not Touch On Fire Directly | |
|---|---|
| * Do Not Washing By Steelwire Ball | |
| * Non-Microwave Ovens | |
| * Dishwasher Safe |
Directed & conceived by Melanie Martinez
Produced by Wes Teshome
Cinematography by Josh McKie
Set design by Holly Trotta
Lighting by Freddy Cintron
Styling by Stella Rose Saint Clair
Hair by William Scott Blair
Choreography by Lafayette Nicolas
Onsite choreography by Carlos Neto
Edited by Melanie Martinez & Tony Corella
Production by NEVERSLEEP – https://vimeo.com/neversleeptv
Male lead: Eliseu Junior
UK Bbies, pre-order the Pity Party EP. Out 6th May: http://smarturl.it/PityPartyEP
Get ‘Cry Baby’ Now!
iTunes: smarturl.it/MelanieCryBaby
Google Play: smarturl.it/GP_MelanieCryBaby
Amazon: smarturl.it/A_MelanieCryBaby
Spotify: smarturl.it/S_MelanieCryBaby
Get Official Melanie Martinez Merch Here: http://smarturl.it/Visit_MMstore
Instagram: http://www.instagram.com/littlebodybigheart
Twitter: http://www.twitter.com/MelanieLBBH
Facebook: http://www.facebook.com/MelanieMartinezmusic
As an international trading company, we have numerous partners, but about your company, I just want to say, you are really good, wide range, good quality, reasonable prices, warm and thoughtful service, advanced technology and equipment and workers have professional training, feedback and product update is timely, in short, this is a very pleasant cooperation, and we look forward to the next cooperation!










