Good Quality for melamine two tone ashtray for Greek Importers
Good Quality for melamine two tone ashtray for Greek Importers Detail:
| Specification | |
| Item Name | 5inch Round Melamine Two Tone Ashtray |
| Item No. | AT071 |
| Shape | Round |
| Body Color | White |
| Decal Color | 4 colors print (if need) |
| Finish | Glossy |
| Style | Fashion |
| Motif Design | Customized |
| Shape Design | OEM/ODM |
| Test Standard | FDA,PROP 65,EN71,LFGB etc. by SGS or ITS |
| Packaging | 12pcs/box,72pcs/carton |
| Dimensions | |
| Length | 12.9 cm |
| Width | 12.9 cm |
| Height | 3.5 cm |
| Capacity | N/A |
| Material | |
| Body Material | 100%melamine |
| Decal Material (if need) | 4 colors print (CMYK), or spot color printing, RoHS certificate |
| Imprint (if need) | Seiko ink type 1000 or other type, RoHS certificate |
| Accessories Information | |
| Lid included | No |
| Other | No |
| Weights | |
| Net Weight (kg) | 10 |
| Shipping Weight (kg) | 11.3 |
Product detail pictures:


Related Product Guide:
Top Ten Power Toothbrushes
Choosing The Best Dog Bowl and Feeder for Your Dog
Our items are commonly identified and trusted by people and can fulfill repeatedly altering economic and social wants of Good Quality for melamine two tone ashtray for Greek Importers, The product will supply to all over the world, such as: Albania , The Swiss , Germany , we are sincerely hope to establish one good long term business relationship with your esteemed company thought this opportunity, based on equal, mutual beneficial and win win business from now till the future.
FAQ: 1.Q: Where is your factory located? How can I visit there? A: Our factory is located in Guangdong province, China. Warmly welcome to visit us! 2.Q: What is the material of your products? A: The material is melamine. 3.Q: How can I get some samples? A: We can send the samples by Express/DHL/FedEx/UPS etc. 4.Q: How does your company do regarding quality control? A: We have a very strict QC system. Our inspectors have been closely monitoring the production process from the selection of raw materials to the final step of the finished products. 5.Q: Can you print our logo on the product & packing? A: Yes, We can print your logo on our products. 
| * Do Not Touch On Fire Directly | |
|---|---|
| * Do Not Washing By Steelwire Ball | |
| * Non-Microwave Ovens | |
| * Dishwasher Safe |
This company has a lot of ready-made options to choose and also could custom new program according to our demand, which is very nice to meet our needs.











