Good quality 100% melamine gift ashtray Supply to Poland
Good quality 100% melamine gift ashtray Supply to Poland Detail:
| Specification | |
| Item Name | 4inch Round Melamine Promotional Gift Ashtray |
| Item No. | AT056 |
| Shape | Round |
| Body Color | Yellow |
| Decal Color | 4 colors print (if need) |
| Finish | Glossy |
| Style | Fashion |
| Motif Design | Customized |
| Shape Design | OEM/ODM |
| Test Standard | FDA,PROP 65,EN71,LFGB etc. by SGS or ITS |
| Packaging | 12pcs/box,72pcs/carton |
| Dimensions | |
| Length | 10.5 cm |
| Width | 10.5 cm |
| Height | 4 cm |
| Capacity | N/A |
| Material | |
| Body Material | 100%melamine |
| Decal Material (if need) | 4 colors print (CMYK), or spot color printing, RoHS certificate |
| Imprint (if need) | Seiko ink type 1000 or other type, RoHS certificate |
| Accessories Information | |
| Lid included | No |
| Other | No |
| Weights | |
| Net Weight (kg) | 8.7 |
| Shipping Weight (kg) | 10 |
Product detail pictures:



Related Product Guide:
The Benefits Of Using Silicone Kitchen Utensils
Choosing The Best Dog Bowl and Feeder for Your Dog
To be the stage of realizing dreams of our employees! To build a happier, far more united and far more specialist team! To reach a mutual profit of our customers, suppliers, the society and ourselves for Good quality 100% melamine gift ashtray Supply to Poland, The product will supply to all over the world, such as: Jordan , Suriname , Croatia , We have many years' experience in hair product production, and our strict QC Team and skilled workers will ensure that we give you top hair products with the best hair quality and workmanship. You will get successful business if you choose to cooperate with such a professional manufacturer. Welcome your order cooperation!
FAQ: 1.Q: Where is your factory located? How can I visit there? A: Our factory is located in Guangdong province, China. Warmly welcome to visit us! 2.Q: What is the material of your products? A: The material is melamine. 3.Q: How can I get some samples? A: We can send the samples by Express/DHL/FedEx/UPS etc. 4.Q: How does your company do regarding quality control? A: We have a very strict QC system. Our inspectors have been closely monitoring the production process from the selection of raw materials to the final step of the finished products. 5.Q: Can you print our logo on the product & packing? A: Yes, We can print your logo on our products. 
| * Do Not Touch On Fire Directly | |
|---|---|
| * Do Not Washing By Steelwire Ball | |
| * Non-Microwave Ovens | |
| * Dishwasher Safe |
Wood filler and wood putty can completely hide holes in stained wood if properly applied. CLICK HERE: http://amzn.to/1OwbiF9 to get the amazing blendable putty Tim Carter of AsktheBuilder.com shows in this video. Use it and you’ll get a perfect finish when using wood putty and carpenters wood filler on stained wood. Some plastic wood filler or other types of compounds contain resins and other chemicals which can create marks in your wood. Wood putty comes in different colors and you can mix them to get the correct color match. Once the hole is filled, put one additional layer of stain on the entire piece and you won’t be able to see where the holes used to be. Watch this AsktheBuilder.com video for more details.
Sign up NOW for Tim’s FREE weekly newsletter at: http://go.askthebuilder.com/NewsletterSignupNow
Discover more information at askthebuilder.com:
http://www.askthebuilder.com/how-to-fill-wood-cracks/
http://www.askthebuilder.com/woodpecker-damage/
http://www.askthebuilder.com/fill-holes-in-hardwood-floor/
http://www.askthebuilder.com/repairing-carpenter-bee-damage/
This supplier offers high quality but low price products, it is really a nice manufacturer and business partner.










