Factory wholesale Melamine toothbrush holder Wholesale to Cairo
Factory wholesale Melamine toothbrush holder Wholesale to Cairo Detail:
| Specification | |
| Item Name | Fashion Melamine toothbrush holder |
| Item No. | CP012 |
| Shape | Triangle |
| Body Color | Blue |
| Decal Color | 4 colors print (if need) |
| Finish | Glossy |
| Style | Fashion |
| Motif Design | Customized |
| Shape Design | OEM/ODM |
| Test Standard | FDA,PROP 65,EN71,LFGB etc. by SGS or ITS |
| Packaging | 100pcs/carton |
| Dimensions | |
| Length | 8 cm |
| Width | 8 cm |
| Height | 11 cm |
| Capacity | N/A |
| Material | |
| Body Material | 100%melamine |
| Decal Material (if need) | 4 colors print (CMYK), or spot color printing, RoHS certificate |
| Imprint (if need) | Seiko ink type 1000 or other type, RoHS certificate |
| Accessories Information | |
| Lid included | No |
| Other | No |
| Weights | |
| Net Weight (kg) | 8 |
| Shipping Weight (kg) | 9.5 |
Product detail pictures:



Related Product Guide:
Benefits of Melamine Dinnerware
Top Ten Power Toothbrushes
Our commission would be to serve our customers and clientele with very best excellent and aggressive portable digital products for Factory wholesale Melamine toothbrush holder Wholesale to Cairo, The product will supply to all over the world, such as: Morocco , Florence , Vietnam , We are fully aware of our customer's needs. We provide high quality products, competitive prices and the first class service. We would like to establish good business relationships as well as friendship with you in the near future.
FAQ: 1.Q: Where is your factory located? How can I visit there? A: Our factory is located in Guangdong province, China. Warmly welcome to visit us! 2.Q: What is the material of your products? A: The material is melamine. 3.Q: How can I get some samples? A: We can send the samples by Express/DHL/FedEx/UPS etc. 4.Q: How does your company do regarding quality control? A: We have a very strict QC system. Our inspectors have been closely monitoring the production process from the selection of raw materials to the final step of the finished products. 5.Q: Can you print our logo on the product & packing? A: Yes, We can print your logo on our products. 
| * Do Not Touch On Fire Directly | |
|---|---|
| * Do Not Washing By Steelwire Ball | |
| * Non-Microwave Ovens | |
| * Dishwasher Safe |
Nice but it will be mud on your hand
3 HOURS Boost Your Creativity and Focus ~ Binaural Beat Session
Show your support & Download the Full Length HQ MP3 @:
http://premiummeditationmusic.com/creativity-focus/
Enjoy!
About this Audio:
The session begins with a frequency combination suited to boost your creativity!
The audio uses a carrier frequency of 263hz associated with creativity and speech.
The audio begins at the theta frequency of 6 hz and plays for 7 minutes, after 7 minutes the audio takes a 30 second journey up to 10hz where it is played for an additional 7 minutes. This 6hz to 10hz combination is especially noted for enhancing creativity and visualization.
After getting a kick of creativity the Audio shifts to help spark and enhance your focus:
The carrier frequency used is 144.72 Hz a frequency associated with activity which brings energy. The carrier frequency supports strength of will and focused energy as well as ability for achievement.
The Binaural Beat Frequency played is Gamma 40 Hz –
This frequency is dominant when problem solving and associated with information-rich task processing & high-level information processing.
This frequency combination is played for 15 minutes. After the half hour cycle the audios loop begins over and plays a total of 6 times creating a 3 hour session.
Give it a try and boost your creativity and focus today!
(For Best Results Please Wear Headphones)
The brainwave entrainment session provided is not meant to replace or substitute the recommendations or advice of your physician or health care provider. This video should not be used for diagnosing or treating a health problem or disease. If you believe you have a medical condition or problem contact your health care provider.
The sales manager has a good English level and skilled professional knowledge, we have a good communication. He is a warm and cheerful man, we have a pleasant cooperation and we became very good friends in private.











