factory wholesale good quality 6.25inch melamine coaster placemat Wholesale to Armenia
factory wholesale good quality 6.25inch melamine coaster placemat Wholesale to Armenia Detail:
| Specification | |
| Item Name | 6.25inch Melamine Coasters Placemat |
| Item No. | PT174 |
| Shape | Round |
| Body Color | White |
| Decal Color | 4 colors print |
| Finish | Glossy |
| Style | Fashion |
| Motif Design | Customized |
| Shape Design | OEM/ODM |
| Test Standard | FDA,PROP 65,EN71,LFGB etc. by SGS or ITS |
| Packaging | 12pcs/box,96pcs/carton |
| Dimensions | |
| Length | 15.9 cm |
| Width | 13.9 cm |
| Height | 1 cm |
| Capacity | N/A |
| Material | |
| Body Material | 100%melamine |
| Decal Material (if need) | 4 colors print (CMYK), or spot color printing, RoHS certificate |
| Imprint (if need) | Seiko ink type 1000 or other type, RoHS certificate |
| Accessories Information | |
| Lid included | No |
| Other | No |
| Weights | |
| Net Weight (kg) | 9.3 |
| Shipping Weight (kg) | 10.5 |
Product detail pictures:

Related Product Guide:
Affordable Types of Dinnerware Sets
Choosing The Best Dog Bowl and Feeder for Your Dog
We also offer you product sourcing and flight consolidation expert services. We've our personal manufacturing unit and sourcing business. We can offer you virtually every variety of merchandise associated to our item range for factory wholesale good quality 6.25inch melamine coaster placemat Wholesale to Armenia, The product will supply to all over the world, such as: Netherlands , Kuwait , Moldova , We adhere to client 1st, top quality 1st, continuous improvement, mutual advantage and win-win principles. When cooperation together with the customer, we provide shoppers with the highest high-quality of service. Established good business relations using the Zimbabwe buyer inside the business, we've got established own brand and reputation. At the identical time, wholeheartedly welcome new and old prospects to our company to go to and negotiate small business.
FAQ: 1.Q: Where is your factory located? How can I visit there? A: Our factory is located in Guangdong province, China. Warmly welcome to visit us! 2.Q: What is the material of your products? A: The material is melamine. 3.Q: How can I get some samples? A: We can send the samples by Express/DHL/FedEx/UPS etc. 4.Q: How does your company do regarding quality control? A: We have a very strict QC system. Our inspectors have been closely monitoring the production process from the selection of raw materials to the final step of the finished products. 5.Q: Can you print our logo on the product & packing? A: Yes, We can print your logo on our products. 
| * Do Not Touch On Fire Directly | |
|---|---|
| * Do Not Washing By Steelwire Ball | |
| * Non-Microwave Ovens | |
| * Dishwasher Safe |
Where to find 2cWkvMG I will be buying this Bach 3423CW Silver Plated 3CW Cup Flugelhorn Mouthpiece, Medium for all my friends and family. It’s worth it for the price, though, which is why I give it an “it’s okay” rating. We now have taken the best as well as connected goods coming from around that you should see as well as purchase Bach 3423CW Silver Plated 3CW Cup Flugelhorn Mouthpiece, Medium online. We offer people the best items from minimal prices on-line Take a look at Bach 3423CW Silver Plated 3CW Cup Flugelhorn Mouthpiece, Medium as well as your types on the web page to the finest selection accessible, as well as a shop connected risk-free inside knowing that just about all buying usually are safe – Bach 3423CW Silver Plated 3CW Cup Flugelhorn Mouthpiece, Medium certain!
The low cost Advantage can adhere many different substrates with numerous laminates in minutes, allowing immediate fabrication. With the roll feed option, the system is not limited to sheet stock. Roll goods, such as fabric, wood veneers, melamine, various foils, cork and a host of other materials can be mated using the Advantage. * Low Cost * Ready to Run in About 5 Minutes * No Clean Up Required * Uses Proven Hot Melt Technology * Runs on Single Phase Electricity * No Factory Installation Required * Great for Small to Mid-Range Shop * Adhesive is Non-Toxic and Environmentally Friendly * Finished Product can be Fabricated Immediately * No Messy White Glue or Contact Cement * Free Technical Support: 800/433-0730 * Installation Video Included * Free DVD Upon Request
The after-sale warranty service is timely and thoughtful, encounter problems can be resolved very quickly, we feel reliable and secure.










