Factory Supplier for melamine soap dish Supply to New Zealand
Factory Supplier for melamine soap dish Supply to New Zealand Detail:
| Specification | |
| Item Name | 5.5inch Triangle Melamine soap dish |
| Item No. | PT223 |
| Shape | Triangle |
| Body Color | Blue |
| Decal Color | 4 colors print (if need) |
| Finish | Glossy |
| Style | Fashion |
| Motif Design | Customized |
| Shape Design | OEM/ODM |
| Test Standard | FDA,PROP 65,EN71,LFGB etc. by SGS or ITS |
| Packaging | 12pcs/box,72pcs/carton |
| Dimensions | |
| Length | 14 cm |
| Width | 10 cm |
| Height | 1.5 cm |
| Capacity | N/A |
| Material | |
| Body Material | 100%melamine |
| Decal Material (if need) | 4 colors print (CMYK), or spot color printing, RoHS certificate |
| Imprint (if need) | Seiko ink type 1000 or other type, RoHS certificate |
| Accessories Information | |
| Lid included | No |
| Other | No |
| Weights | |
| Net Weight (kg) | 6.4 |
| Shipping Weight (kg) | 7.5 |
Product detail pictures:

Related Product Guide:
Choosing The Best Dog Bowl and Feeder for Your Dog
Affordable Types of Dinnerware Sets
"Sincerity, Innovation, Rigorousness, and Efficiency" could be the persistent conception of our enterprise to the long-term to produce together with clients for mutual reciprocity and mutual profit for Factory Supplier for melamine soap dish Supply to New Zealand, The product will supply to all over the world, such as: Korea , Mauritania , Georgia , With the goal of "zero defect". To care for the environment, and social returns, care employee social responsibility as own duty. We welcome friends from all over the world to visit and guide us so that we can achieve the win-win goal together.
FAQ: 1.Q: Where is your factory located? How can I visit there? A: Our factory is located in Guangdong province, China. Warmly welcome to visit us! 2.Q: What is the material of your products? A: The material is melamine. 3.Q: How can I get some samples? A: We can send the samples by Express/DHL/FedEx/UPS etc. 4.Q: How does your company do regarding quality control? A: We have a very strict QC system. Our inspectors have been closely monitoring the production process from the selection of raw materials to the final step of the finished products. 5.Q: Can you print our logo on the product & packing? A: Yes, We can print your logo on our products. 
| * Do Not Touch On Fire Directly | |
|---|---|
| * Do Not Washing By Steelwire Ball | |
| * Non-Microwave Ovens | |
| * Dishwasher Safe |
Pet foods and treats must be truthfully labeled. This video describes the four specific pieces of information that are required by law to be on their packaging. It also shows what to do if you suspect a problem with the pet food or treats you bought. [vpanimalveterinary]
Sales manager is very enthusiastic and professional, gave us a great concessions and product quality is very good,thank you very much!









