Factory Supplier for melamine divided tray for Sudan Importers
Factory Supplier for melamine divided tray for Sudan Importers Detail:
| Specification | |
| Item Name | 15.5inch Melamine Divided Tray |
| Item No. | TR088 |
| Shape | Rectangle |
| Body Color | Orange |
| Decal Color | 4 colors print (if need) |
| Finish | Glossy |
| Style | Fashion |
| Motif Design | Customized |
| Shape Design | OEM/ODM |
| Test Standard | FDA,PROP 65,EN71,LFGB etc. by SGS or ITS |
| Packaging | 3pcs/box,12pcs/carton |
| Dimensions | |
| Length | 29.5 cm |
| Width | 39.5 cm |
| Height | 2.8 cm |
| Capacity | N/A |
| Material | |
| Body Material | 100%melamine |
| Decal Material (if need) | 4 colors print (CMYK), or spot color printing, RoHS certificate |
| Imprint (if need) | Seiko ink type 1000 or other type, RoHS certificate |
| Accessories Information | |
| Lid included | No |
| Other | No |
| Weights | |
| Net Weight (kg) | 7.8 |
| Shipping Weight (kg) | 8.8 |
Product detail pictures:


Related Product Guide:
The Benefits Of Using Silicone Kitchen Utensils
Top Ten Power Toothbrushes
Well-run equipment, specialist income crew, and better after-sales services; We're also a unified major family, anyone stay with the organization value "unification, determination, tolerance" for Factory Supplier for melamine divided tray for Sudan Importers, The product will supply to all over the world, such as: kazakhstan , Los Angeles , Kenya , Our company is working by the operation principle of "integrity-based, cooperation created, people oriented, win-win cooperation". We hope we can have a friendly relationship with businessman from all over the world
FAQ: 1.Q: Where is your factory located? How can I visit there? A: Our factory is located in Guangdong province, China. Warmly welcome to visit us! 2.Q: What is the material of your products? A: The material is melamine. 3.Q: How can I get some samples? A: We can send the samples by Express/DHL/FedEx/UPS etc. 4.Q: How does your company do regarding quality control? A: We have a very strict QC system. Our inspectors have been closely monitoring the production process from the selection of raw materials to the final step of the finished products. 5.Q: Can you print our logo on the product & packing? A: Yes, We can print your logo on our products. 
| * Do Not Touch On Fire Directly | |
|---|---|
| * Do Not Washing By Steelwire Ball | |
| * Non-Microwave Ovens | |
| * Dishwasher Safe |
Reagan and Declam open their new dinner plates, cups and bowls featuring Paw Patrol and Frozen
Zak Designs Disney Frozen Movie Plastic Plate/Bowl and Tumbler Gift Set
Zak! Designs Mealtime Set with Plate, Bowl and Tumbler featuring Paw Patrol Graphics, Break-resistant and BPA-free plastic, 3 Piece Set
Japanese journalist secretly investigates fake eggs made from chemicals in China.
http://en.secretchina.com/realchina/3455.html
A good manufacturers, we have cooperated twice, good quality and good service attitude.











