Factory Supplier for melamine dessert plate to Macedonia Manufacturers
Factory Supplier for melamine dessert plate to Macedonia Manufacturers Detail:
| Specification | |
| Item Name | 9inch Round Melamine Dinner Plate |
| Item No. | PT201 |
| Shape | Round |
| Body Color | White |
| Decal Color | 4 colors print |
| Finish | Glossy |
| Style | Fashion |
| Motif Design | Customized |
| Shape Design | OEM/ODM |
| Test Standard | FDA,PROP 65,EN71,LFGB etc. by SGS or ITS |
| Packaging | 6pcs/box,24pcs/carton |
| Dimensions | |
| Length | 22.7 cm |
| Width | 22.7 cm |
| Height | 1.7 cm |
| Capacity | N/A |
| Material | |
| Body Material | 100%melamine |
| Decal Material (if need) | 4 colors print (CMYK), or spot color printing, RoHS certificate |
| Imprint (if need) | Seiko ink type 1000 or other type, RoHS certificate |
| Accessories Information | |
| Lid included | No |
| Other | No, |
| Weights | |
| Net Weight (kg) | 7.8 |
| Shipping Weight (kg) | 9 |
Product detail pictures:


Related Product Guide:
Choosing The Best Dog Bowl and Feeder for Your Dog
Top Ten Power Toothbrushes
We've numerous great employees customers excellent at promoting, QC, and working with kinds of troublesome difficulty inside the generation method for Factory Supplier for melamine dessert plate to Macedonia Manufacturers, The product will supply to all over the world, such as: Pakistan , Estonia , Poland , As operation principle is "be market-oriented , good faith as principle, win-win as objective", holding on "customer first, quality assurance, service first" as our purpose, dedicated to provide the original quality, create excellence service , we won the praise and trust in the industry of auto parts. In the future, We will provide quality product and excellent service in return to our customers , welcome any suggestions and feedback from all over the world.
FAQ: 1.Q: Where is your factory located? How can I visit there? A: Our factory is located in Guangdong province, China. Warmly welcome to visit us! 2.Q: What is the material of your products? A: The material is melamine. 3.Q: How can I get some samples? A: We can send the samples by Express/DHL/FedEx/UPS etc. 4.Q: How does your company do regarding quality control? A: We have a very strict QC system. Our inspectors have been closely monitoring the production process from the selection of raw materials to the final step of the finished products. 5.Q: Can you print our logo on the product & packing? A: Yes, We can print your logo on our products. 
| * Do Not Touch On Fire Directly | |
|---|---|
| * Do Not Washing By Steelwire Ball | |
| * Non-Microwave Ovens | |
| * Dishwasher Safe |
http://www.amazon.com/Uberlids-Silicone-Suction-Lids-Rimbowls/dp/B00O16VWXS/ref=sr_1_8?ie=UTF8&qid=1419961203&sr=8-8&keywords=silicone+ …
http://www.thegrommet.com/450-v-king-kubb-swedish-outdoor-lawn-game
The Grommet team has discovered V:King inspired by a centuries old Swedish Lawn Game known as Kubb where axes are thrown at shields in a quest to conquer the King.
Adhering to the business principle of mutual benefits, we have a happy and successful transaction, we think we will be the best business partner.









