Factory source manufacturing melamine waste bin Supply to Finland
Factory source manufacturing melamine waste bin Supply to Finland Detail:
| Specification | |
| Item Name | Fashion Melamine Waste Bin |
| Item No. | CP104 |
| Shape | Triangle |
| Body Color | Black |
| Decal Color | 4 colors print (if need) |
| Finish | Glossy |
| Style | Fashion |
| Motif Design | Customized |
| Shape Design | OEM/ODM |
| Test Standard | FDA,PROP 65,EN71,LFGB etc. by SGS or ITS |
| Packaging | 3pcs/box,12pcs/carton |
| Dimensions | |
| Length | 20 cm |
| Width | 20 cm |
| Height | 27 cm |
| Capacity | N/A |
| Material | |
| Body Material | 100%melamine |
| Decal Material (if need) | 4 colors print (CMYK), or spot color printing, RoHS certificate |
| Imprint (if need) | Seiko ink type 1000 or other type, RoHS certificate |
| Accessories Information | |
| Lid included | No |
| Other | No |
| Weights | |
| Net Weight (kg) | 8.1 |
| Shipping Weight (kg) | 9.6 |
Product detail pictures:

Related Product Guide:
Top Ten Power Toothbrushes
Choosing The Best Dog Bowl and Feeder for Your Dog
Bear "Customer 1st, Good quality first" in mind, we work closely with our prospects and supply them with efficient and professional services for Factory source manufacturing melamine waste bin Supply to Finland, The product will supply to all over the world, such as: Switzerland , belarus , Uzbekistan , Due to our dedication, our products are well known throughout the world and our export volume continuously grows every year. We will continue to strive for excellence by providing high quality products that will exceed the expectation of our customers.
FAQ: 1.Q: Where is your factory located? How can I visit there? A: Our factory is located in Guangdong province, China. Warmly welcome to visit us! 2.Q: What is the material of your products? A: The material is melamine. 3.Q: How can I get some samples? A: We can send the samples by Express/DHL/FedEx/UPS etc. 4.Q: How does your company do regarding quality control? A: We have a very strict QC system. Our inspectors have been closely monitoring the production process from the selection of raw materials to the final step of the finished products. 5.Q: Can you print our logo on the product & packing? A: Yes, We can print your logo on our products. 
| * Do Not Touch On Fire Directly | |
|---|---|
| * Do Not Washing By Steelwire Ball | |
| * Non-Microwave Ovens | |
| * Dishwasher Safe |
FOLLOW ME ON INSTAGRAM =D http://instagram.com/andreaschoice
Facebook me!
http://www.facebook.com/AndreasChoice
Stuff in video:
exfoliating buffer from sally’s
Dove deodorant
Sugaring wax recipe:
2 cups sugar
1/4 cup water 1/4
cup lemon juice (FROM REAL LEMONS preferably)
Baking soda paste:
-mix baking soda and water until you have a paste… apply.. leave on for 10-15 mins, rinse
Apple cider vinegar:
-wipe with cotton ball, towelette, etc…no need to rinse
potato juice:
either blend it into a paste, or just cut the potato open. Juice should come right out. (twss)
baking soda deodorant
-Just apply to underarms
Links:
My Blog:
http://andreaschoiceonline.com
TWITTER!
http://twitter.com/AndreasChoice
TUMBLR:
http://andreaschoice.tumblr.com
Twitpic (Phone photos):
http://twitpic.com/photos/AndreasChoice
DailyBooth (webcam photos):
http://dailybooth.com/andreaschoice
Chick Approved:
http://chickapproved.com/partner/andreaschoice
Or, See all of my profiles here:
http://itsmyurls.com/andreaschoice
The company has a good reputation in this industry, and finally it tured out that choose them is a good choice.










