Factory source manufacturing Melamine serving tray to Paraguay Factory
Factory source manufacturing Melamine serving tray to Paraguay Factory Detail:
| Specification | |
| Item Name | 20inch Melamine Rectangle Tray with Handle |
| Item No. | TR078 |
| Shape | Rectangle |
| Body Color | White |
| Decal Color | 4 colors print (if need) |
| Finish | Glossy |
| Style | Fashion |
| Motif Design | Customized |
| Shape Design | OEM/ODM |
| Test Standard | FDA,PROP 65,EN71,LFGB etc. by SGS or ITS |
| Packaging | 3pcs/box,6pcs/carton |
| Dimensions | |
| Length | 50.5 cm |
| Width | 37.5 cm |
| Height | 4.9 cm |
| Capacity | N/A |
| Material | |
| Body Material | 100%melamine |
| Decal Material (if need) | 4 colors print (CMYK), or spot color printing, RoHS certificate |
| Imprint (if need) | Seiko ink type 1000 or other type, RoHS certificate |
| Accessories Information | |
| Lid included | No |
| Other | No |
| Weights | |
| Net Weight (kg) | 6 |
| Shipping Weight (kg) | 7 |
Product detail pictures:

Related Product Guide:
Affordable Types of Dinnerware Sets
The Benefits Of Using Silicone Kitchen Utensils
We've got a really efficient group to deal with inquiries from prospects. Our purpose is "100% customer fulfillment by our product excellent, price & our group service" and enjoy a superb track record amid clientele. With many factories, we can easily deliver a wide selection of Factory source manufacturing Melamine serving tray to Paraguay Factory, The product will supply to all over the world, such as: Venezuela , Oslo , Liverpool , Our company, is always regarding quality as company' s foundation, seeking for development via high degree of credibility , abiding by iso9000 quality management standard strictly , creating top-ranking company by spirit of progress-marking honesty and optimism.
FAQ: 1.Q: Where is your factory located? How can I visit there? A: Our factory is located in Guangdong province, China. Warmly welcome to visit us! 2.Q: What is the material of your products? A: The material is melamine. 3.Q: How can I get some samples? A: We can send the samples by Express/DHL/FedEx/UPS etc. 4.Q: How does your company do regarding quality control? A: We have a very strict QC system. Our inspectors have been closely monitoring the production process from the selection of raw materials to the final step of the finished products. 5.Q: Can you print our logo on the product & packing? A: Yes, We can print your logo on our products. 
| * Do Not Touch On Fire Directly | |
|---|---|
| * Do Not Washing By Steelwire Ball | |
| * Non-Microwave Ovens | |
| * Dishwasher Safe |
For More Info or to Buy Now: http://www.hsn.com/products/seo/7751246?rdr=1&sourceid=youtube&cm_mmc=Social-_-Youtube-_-ProductVideo-_-423504
Margaritaville Glass Beverage Dispenser with Stand
You’ve cleaned, prepped, cooked, stirred and decorated. Now the last thing you want to do is spend your entire party serving drinks. This…
Prices shown on the previously recorded video may not represent the current price. View hsn.com to view the current selling price. HSN Item #423504
As a veteran of this industry, we can say that the company can be a leader in the industry, select them is right.











