Factory selling melamine soup bowl Supply to Comoros
Factory selling melamine soup bowl Supply to Comoros Detail:
| Specification | |
| Item Name | 8inch Round Melamine Soup Bowl |
| Item No. | BW286 |
| Shape | Round |
| Body Color | White |
| Decal Color | 4 colors print (if need) |
| Finish | Glossy |
| Style | Fashion |
| Motif Design | Customized |
| Shape Design | OEM/ODM |
| Test Standard | FDA,PROP 65,EN71,LFGB etc. by SGS or ITS |
| Packaging | 6pcs/box,48set/carton |
| Dimensions | |
| Length | 20.3 cm |
| Width | 20.3 cm |
| Height | 5.3 cm |
| Capacity | N/A |
| Material | |
| Body Material | 100%melamine |
| Decal Material (if need) | 4 colors print (CMYK), or spot color printing, RoHS certificate |
| Imprint (if need) | Seiko ink type 1000 or other type, RoHS certificate |
| Accessories Information | |
| Lid included | No |
| Other | No |
| Weights | |
| Net Weight (kg) | 8.4 |
| Shipping Weight (kg) | 9.8 |
Product detail pictures:




Related Product Guide:
Choosing The Best Dog Bowl and Feeder for Your Dog
Top Ten Power Toothbrushes
Our progress depends around the innovative machines, great talents and consistently strengthened technology forces for Factory selling melamine soup bowl Supply to Comoros, The product will supply to all over the world, such as: Riyadh , Cambodia , Slovakia , Company name, is always regarding quality as company' s foundation, seeking for development via high degree of credibility , abiding by ISO quality management standard strictly, creating top-ranking company by spirit of progress-marking honesty and optimism.
FAQ: 1.Q: Where is your factory located? How can I visit there? A: Our factory is located in Guangdong province, China. Warmly welcome to visit us! 2.Q: What is the material of your products? A: The material is melamine. 3.Q: How can I get some samples? A: We can send the samples by Express/DHL/FedEx/UPS etc. 4.Q: How does your company do regarding quality control? A: We have a very strict QC system. Our inspectors have been closely monitoring the production process from the selection of raw materials to the final step of the finished products. 5.Q: Can you print our logo on the product & packing? A: Yes, We can print your logo on our products. 
| * Do Not Touch On Fire Directly | |
|---|---|
| * Do Not Washing By Steelwire Ball | |
| * Non-Microwave Ovens | |
| * Dishwasher Safe |
Website login karey :wwwsmallscaleindustries.in wwwskengineers.info CUSTOMER CARE 08081308899,09319414137, 09058844721 09319933241, …
In this video we will show you how to install three Onyx shower wall panels. Visit our website: http://www.onyxcollection.com
Company director has very rich management experience and strict attitude, sales staff are warm and cheerful, technical staff are professional and responsible,so we have no worry about product,a nice manufacturer.











