Factory Promotional melamine serving bowl Wholesale to Berlin
Factory Promotional melamine serving bowl Wholesale to Berlin Detail:
| Specification | |
| Item Name | 10inch Round Melamine Serving Bowl |
| Item No. | BW283 |
| Shape | Round |
| Body Color | White |
| Decal Color | 4 colors print (if need) |
| Finish | Glossy |
| Style | Fashion |
| Motif Design | Customized |
| Shape Design | OEM/ODM |
| Test Standard | FDA,PROP 65,EN71,LFGB etc. by SGS or ITS |
| Packaging | 3pcs/box,24set/carton |
| Dimensions | |
| Length | 25.3 cm |
| Width | 25.3 cm |
| Height | 11 cm |
| Capacity | N/A |
| Material | |
| Body Material | 100%melamine |
| Decal Material (if need) | 4 colors print (CMYK), or spot color printing, RoHS certificate |
| Imprint (if need) | Seiko ink type 1000 or other type, RoHS certificate |
| Accessories Information | |
| Lid included | No |
| Other | No |
| Weights | |
| Net Weight (kg) | 8.2 |
| Shipping Weight (kg) | 9.5 |
Product detail pictures:


Related Product Guide:
The Benefits Of Using Silicone Kitchen Utensils
Top Ten Power Toothbrushes
Our target should be to consolidate and improve the high-quality and repair of current goods, in the meantime regularly produce new solutions to meet unique customers' needs for Factory Promotional melamine serving bowl Wholesale to Berlin, The product will supply to all over the world, such as: Frankfurt , Honduras , Munich , Now we are sincerely consider to grant brand agent in different areas and our agents' maximum margin of profit is the most important thing we care about. Welcome all of the friends and customers to join us. We are ready to share win-win corporation.
FAQ: 1.Q: Where is your factory located? How can I visit there? A: Our factory is located in Guangdong province, China. Warmly welcome to visit us! 2.Q: What is the material of your products? A: The material is melamine. 3.Q: How can I get some samples? A: We can send the samples by Express/DHL/FedEx/UPS etc. 4.Q: How does your company do regarding quality control? A: We have a very strict QC system. Our inspectors have been closely monitoring the production process from the selection of raw materials to the final step of the finished products. 5.Q: Can you print our logo on the product & packing? A: Yes, We can print your logo on our products. 
| * Do Not Touch On Fire Directly | |
|---|---|
| * Do Not Washing By Steelwire Ball | |
| * Non-Microwave Ovens | |
| * Dishwasher Safe |
Toppoint printing techniques: UV High Gloss
www.toppoint.com
Buy Watts Premier WP-4V Reverse Osmosis System Replacement Under-Sink Water Filters – ✓ FREE DELIVERY possible on eligible purchases..
For more details please visit: http://po.st/HUPzVf Thank You!
Great Watts Premier WP-4V Reverse Osmosis System Home Improvement Review
Watts Premier WP-4V Reverse Osmosis System Home Improvement For Sale
Watts Premier WP-4V Reverse Osmosis System Home Improvement Unboxing
Review Watts Premier WP-4V Reverse Osmosis System Home Improvement Product
https://www.youtube.com/watch?v=tV8LGtLhO8c
The supplier abide the theory of "quality the basic, trust the first and management the advanced" so that they can ensure a reliable product quality and stable customers.








