Factory Price melamine wave rim plate to The Swiss Manufacturers
Factory Price melamine wave rim plate to The Swiss Manufacturers Detail:
| Specification | |
| Item Name | 7inch Melamine Square Shaped Plate |
| Item No. | PT006 |
| Shape | Square |
| Body Color | Pink |
| Decal Color | 4 colors print |
| Finish | Glossy |
| Style | Fashion |
| Motif Design | Customized |
| Shape Design | OEM/ODM |
| Test Standard | FDA,PROP 65,EN71,LFGB etc. by SGS or ITS |
| Packaging | 12pcs/box,48pcs/carton |
| Dimensions | |
| Length | 18 cm |
| Width | 18 cm |
| Height | 3.8 cm |
| Capacity | N/A |
| Material | |
| Body Material | 100%melamine |
| Decal Material (if need) | 4 colors print (CMYK), or spot color printing, RoHS certificate |
| Imprint (if need) | Seiko ink type 1000 or other type, RoHS certificate |
| Accessories Information | |
| Lid included | No |
| Other | No |
| Weights | |
| Net Weight (kg) | 8.7 |
| Shipping Weight (kg) | 9.7 |
Product detail pictures:


Related Product Guide:
Affordable Types of Dinnerware Sets
Choosing The Best Dog Bowl and Feeder for Your Dog
We pursue the administration tenet of "Quality is remarkable, Services is supreme, Status is first", and will sincerely create and share success with all customers for Factory Price melamine wave rim plate to The Swiss Manufacturers, The product will supply to all over the world, such as: Lithuania , Lyon , Colombia , Upon today, we have customers from all over the world, including USA, Russia, Spain, Italy, Singapore, Malaysia, Thailand, Poland, Iran and Iraq. The mission of our company is to provide the highest quality products with best price. We are looking forward to doing business with you!
FAQ: 1.Q: Where is your factory located? How can I visit there? A: Our factory is located in Guangdong province, China. Warmly welcome to visit us! 2.Q: What is the material of your products? A: The material is melamine. 3.Q: How can I get some samples? A: We can send the samples by Express/DHL/FedEx/UPS etc. 4.Q: How does your company do regarding quality control? A: We have a very strict QC system. Our inspectors have been closely monitoring the production process from the selection of raw materials to the final step of the finished products. 5.Q: Can you print our logo on the product & packing? A: Yes, We can print your logo on our products. 
| * Do Not Touch On Fire Directly | |
|---|---|
| * Do Not Washing By Steelwire Ball | |
| * Non-Microwave Ovens | |
| * Dishwasher Safe |
We have different speeds Max 12.000 Piece/hour . Complete line from waste paper to final egg trays . Our Technical service is in TURKEY .
Bir cok modelimizi mevcuttur. Maximum 12.000adet/saat hizla calismaktadir . Komple hattir . Cop kagittan son urune kadar komple tesisdir .
CMCC MAKINA Güvencesi ile
www.cmcc.com.tr
www.cmcconsulting.hk
Mail : info@cmcc.com.tr
Tel ; +90 212 549 11 15
Mob: +90 532 231 23 67
The enterprise has a strong capital and competitive power, product is sufficient, reliable, so we have no worries on cooperating with them.










