Factory Price melamine popcorn bucket Export to Tajikistan
Factory Price melamine popcorn bucket Export to Tajikistan Detail:
| Specification | |
| Item Name | 4inch Square Melamine Popcorn Bucket |
| Item No. | BW269 |
| Shape | Square |
| Body Color | White |
| Decal Color | 4 colors print (if need) |
| Finish | Glossy |
| Style | Fashion |
| Motif Design | Customized |
| Shape Design | OEM/ODM |
| Test Standard | FDA,PROP 65,EN71,LFGB etc. by SGS or ITS |
| Packaging | 6pcs/box,24set/carton |
| Dimensions | |
| Length | 10 cm |
| Width | 10 cm |
| Height | 15.6 cm |
| Capacity | N/A |
| Material | |
| Body Material | 100%melamine |
| Decal Material (if need) | 4 colors print (CMYK), or spot color printing, RoHS certificate |
| Imprint (if need) | Seiko ink type 1000 or other type, RoHS certificate |
| Accessories Information | |
| Lid included | No |
| Other | No |
| Weights | |
| Net Weight (kg) | 4.5 |
| Shipping Weight (kg) | 5.6 |
Product detail pictures:


Related Product Guide:
Affordable Types of Dinnerware Sets
Choosing The Best Dog Bowl and Feeder for Your Dog
Our target should be to consolidate and improve the high-quality and repair of current goods, in the meantime regularly produce new solutions to meet unique customers' needs for Factory Price melamine popcorn bucket Export to Tajikistan, The product will supply to all over the world, such as: Uruguay , Jamaica , Switzerland , Over the years, with high-quality products, first- class service, ultra-low prices we win thee trust and favor of customers. Nowadays our products sell all over the domestic and abroad. Thanks for the regular and new customers support. We provide high quality product and competitive price, welcome the regular and new customers cooperate with us!
FAQ: 1.Q: Where is your factory located? How can I visit there? A: Our factory is located in Guangdong province, China. Warmly welcome to visit us! 2.Q: What is the material of your products? A: The material is melamine. 3.Q: How can I get some samples? A: We can send the samples by Express/DHL/FedEx/UPS etc. 4.Q: How does your company do regarding quality control? A: We have a very strict QC system. Our inspectors have been closely monitoring the production process from the selection of raw materials to the final step of the finished products. 5.Q: Can you print our logo on the product & packing? A: Yes, We can print your logo on our products. 
| * Do Not Touch On Fire Directly | |
|---|---|
| * Do Not Washing By Steelwire Ball | |
| * Non-Microwave Ovens | |
| * Dishwasher Safe |
http://www.foodservicewarehouse.com/american-metalcraft/pts9/p354664.aspx
This video features the American Metalcraft (PTS9) 8″ Mirage Serving Tong. These serving tongs are perfect for any buffet, catering event, or salad line. The, single piece, stainless steel construction will provide years of service.
FoodServiceWarehouse.com has been a leading online dealer of restaurant equipment and supplies since 2006. With over 250,000 products onsite and an industry leading education center, FSW offers you the information, tools, and service you need to help your establishment flourish.
For more information, visit us online at http://www.FoodServiceWarehouse.com, or give us a call at 1-877.877.4379
For More Info or to Buy Now: http://www.hsn.com/products/seo/7407786?rdr=1&sourceid=youtube&cm_mmc=Social-_-Youtube-_-ProductVideo-_-337110
Curtis Stone Countertop Lid Rest
Are you still fumbling around your kitchen in a panic, looking for a spot to set your messy pan lids? Give it a rest with a little ingenuity from Curtis Stone….
Prices shown on the previously recorded video may not represent the current price. View hsn.com to view the current selling price. HSN Item #337110
The company's products can meet our diverse needs, and the price is cheap, the most important is that the quality is also very nice.











