Factory Price melamine pizza plate for Bulgaria Factories
Factory Price melamine pizza plate for Bulgaria Factories Detail:
| Specification | |
| Item Name | 9inch Melamine Pizza Plate |
| Item No. | PT180 |
| Shape | Triangle |
| Body Color | White |
| Decal Color | 4 colors print |
| Finish | Glossy |
| Style | Fashion |
| Motif Design | Customized |
| Shape Design | OEM/ODM |
| Test Standard | FDA,PROP 65,EN71,LFGB etc. by SGS or ITS |
| Packaging | 12pcs/box,96pcs/carton |
| Dimensions | |
| Length | 22.3 cm |
| Width | 22.3 cm |
| Height | 1 cm |
| Capacity | N/A |
| Material | |
| Body Material | 100%melamine |
| Decal Material (if need) | 4 colors print (CMYK), or spot color printing, RoHS certificate |
| Imprint (if need) | Seiko ink type 1000 or other type, RoHS certificate |
| Accessories Information | |
| Lid included | No |
| Other | No |
| Weights | |
| Net Weight (kg) | 10 |
| Shipping Weight (kg) | 11.3 |
Product detail pictures:


Related Product Guide:
Affordable Types of Dinnerware Sets
The Benefits Of Using Silicone Kitchen Utensils
With state-of-the-art technologies and facilities, strict good quality regulate, reasonable cost, exceptional assistance and close co-operation with prospects, we're devoted to supplying the top benefit for our customers for Factory Price melamine pizza plate for Bulgaria Factories, The product will supply to all over the world, such as: Japan , Italy , Southampton , We are looking forward to cooperating closely with you to our mutual benefits and top development. We guaranteed quality, if customers were not satisfied with the products' quality, you can return within 7days with their original states.
FAQ: 1.Q: Where is your factory located? How can I visit there? A: Our factory is located in Guangdong province, China. Warmly welcome to visit us! 2.Q: What is the material of your products? A: The material is melamine. 3.Q: How can I get some samples? A: We can send the samples by Express/DHL/FedEx/UPS etc. 4.Q: How does your company do regarding quality control? A: We have a very strict QC system. Our inspectors have been closely monitoring the production process from the selection of raw materials to the final step of the finished products. 5.Q: Can you print our logo on the product & packing? A: Yes, We can print your logo on our products. 
| * Do Not Touch On Fire Directly | |
|---|---|
| * Do Not Washing By Steelwire Ball | |
| * Non-Microwave Ovens | |
| * Dishwasher Safe |
Click Link For More Details BlissHome Nigella Lawson’s Living Kitchen Melamine Mixing Bowls Cream Set of 4 Best Review : http://amzn.to/1uTSzN6
Practical and attractive mixing bowls
Set of 4 different sized bowls
Dishwasher safe
Made of durable glossy melamine
Thank You For Watching A Video About BlissHome Nigella Lawson’s Living Kitchen Melamine Mixing Bowls Cream Set of 4 Best Review .
We have been looking for a professional and responsible supplier, and now we find it.











