Factory Price For melamine meal tray for Rome Manufacturers
Factory Price For melamine meal tray for Rome Manufacturers Detail:
| Specification | |
| Item Name | 11.5inch Melamine Meal Tray |
| Item No. | TR079 |
| Shape | Rectangle |
| Body Color | Red |
| Decal Color | 4 colors print (if need) |
| Finish | Glossy |
| Style | Fashion |
| Motif Design | Customized |
| Shape Design | OEM/ODM |
| Test Standard | FDA,PROP 65,EN71,LFGB etc. by SGS or ITS |
| Packaging | 3pcs/box,12pcs/carton |
| Dimensions | |
| Length | 29 cm |
| Width | 22 cm |
| Height | 3.5 cm |
| Capacity | N/A |
| Material | |
| Body Material | 100%melamine |
| Decal Material (if need) | 4 colors print (CMYK), or spot color printing, RoHS certificate |
| Imprint (if need) | Seiko ink type 1000 or other type, RoHS certificate |
| Accessories Information | |
| Lid included | No |
| Other | No |
| Weights | |
| Net Weight (kg) | 7.8 |
| Shipping Weight (kg) | 8.8 |
Product detail pictures:


Related Product Guide:
Affordable Types of Dinnerware Sets
Top Ten Power Toothbrushes
Our group through specialist training. Skilled expert knowledge, sturdy sense of assistance, to fulfill the provider needs of shoppers for Factory Price For melamine meal tray for Rome Manufacturers, The product will supply to all over the world, such as: Bogota , Adelaide , Juventus , You can let us know your idea to develop unique design for your own model to prevent too much similar parts in the market! We will provide our best service to satisfy all your needs! You should contact us right away!
FAQ: 1.Q: Where is your factory located? How can I visit there? A: Our factory is located in Guangdong province, China. Warmly welcome to visit us! 2.Q: What is the material of your products? A: The material is melamine. 3.Q: How can I get some samples? A: We can send the samples by Express/DHL/FedEx/UPS etc. 4.Q: How does your company do regarding quality control? A: We have a very strict QC system. Our inspectors have been closely monitoring the production process from the selection of raw materials to the final step of the finished products. 5.Q: Can you print our logo on the product & packing? A: Yes, We can print your logo on our products. 
| * Do Not Touch On Fire Directly | |
|---|---|
| * Do Not Washing By Steelwire Ball | |
| * Non-Microwave Ovens | |
| * Dishwasher Safe |
http://www.coupontopay.com/get/zak-designs Zak Designs has the vision to bring joy into the daily lives of people around the world by delivering functional products to promote a healthy lifestyle. They are providing products like melamine plates, dinner plates, plastic wine glasses and serving trays and much more at low prices. At Zak Designs, you can expect dinnerware, drinkware, and server, in stunning colors and designs. If you love meals, you will love this store. Enjoy each bite, and every sip is their exhortation.
Recently they have launched innovative products for toddlers helping them to develop healthy eating habits for their lifetime. Save big with Zak Designs Coupon and Coupon Code at Coupontopay.com.
Zak Designs Coupon here: http://www.coupontopay.com/get/zak-designs
Visit our site at http://coupontopay.com
http://coupontopay.com/blog
http://facebook.com/coupontopay
http://twitter.com/coupontopay
https://instagram.com/coupontopay
CALL 0808130-8899 089235-42268 093199-33241 Low Price Machinery For Sale Thermocol Dona-Plate Machine, Disposable Glass Machines, Paper Dona-Plate Machines, Paper Cup Machines, Food Processing Machines, Plastic Product Making Machine, Textile Machineries, Different Pouch Packaging Machines, Mineral Water, Note Book Making Machine, Melamine Crockery Machine, Interlocking Machine, Candle Machine, Bakery Machines 2000 Machines Etc.…@34,999/Onwards
0% Finance
Free Training/Marketing Agreements & up to 25% off
Apna Full Name-Address, Email.id Sms Kre.
S K INDUSTRIES
101 GARDEN CITY
OPP PAWAN VIHAR,
UNIVERCITY ROAD
BAREILLY UP
The company leader recept us warmly, through a meticulous and thorough discussion, we signed a purchase order. Hope to cooperate smoothly










