Factory Outlets melamine waste bin Export to Italy
Factory Outlets melamine waste bin Export to Italy Detail:
| Specification | |
| Item Name | Fashion Melamine Waste Bin |
| Item No. | CP104 |
| Shape | Triangle |
| Body Color | Black |
| Decal Color | 4 colors print (if need) |
| Finish | Glossy |
| Style | Fashion |
| Motif Design | Customized |
| Shape Design | OEM/ODM |
| Test Standard | FDA,PROP 65,EN71,LFGB etc. by SGS or ITS |
| Packaging | 3pcs/box,12pcs/carton |
| Dimensions | |
| Length | 20 cm |
| Width | 20 cm |
| Height | 27 cm |
| Capacity | N/A |
| Material | |
| Body Material | 100%melamine |
| Decal Material (if need) | 4 colors print (CMYK), or spot color printing, RoHS certificate |
| Imprint (if need) | Seiko ink type 1000 or other type, RoHS certificate |
| Accessories Information | |
| Lid included | No |
| Other | No |
| Weights | |
| Net Weight (kg) | 8.1 |
| Shipping Weight (kg) | 9.6 |
Product detail pictures:

Related Product Guide:
Benefits of Melamine Dinnerware
Choosing The Best Dog Bowl and Feeder for Your Dog
We thinks what prospects think, the urgency of urgency to act from the interests of a client position of theory, allowing for greater high-quality, reduced processing costs, rates are much more reasonable, won the new and previous consumers the support and affirmation for Factory Outlets melamine waste bin Export to Italy, The product will supply to all over the world, such as: Nepal , moldova , Sydney , Our company has abundant strength and possesses a steady and perfect sales network system. We wish we could establish sound business relationships with all customers from at home and abroad on the basis of mutual benefits.
FAQ: 1.Q: Where is your factory located? How can I visit there? A: Our factory is located in Guangdong province, China. Warmly welcome to visit us! 2.Q: What is the material of your products? A: The material is melamine. 3.Q: How can I get some samples? A: We can send the samples by Express/DHL/FedEx/UPS etc. 4.Q: How does your company do regarding quality control? A: We have a very strict QC system. Our inspectors have been closely monitoring the production process from the selection of raw materials to the final step of the finished products. 5.Q: Can you print our logo on the product & packing? A: Yes, We can print your logo on our products. 
| * Do Not Touch On Fire Directly | |
|---|---|
| * Do Not Washing By Steelwire Ball | |
| * Non-Microwave Ovens | |
| * Dishwasher Safe |
Brand: Igloo
Client: Abdul Monem Limited
Brand Manager’s: Sumit Chakraborty, Shauqaina Naznin
Agency: AsiaticJWT
Executive Director: Neville Ferdous Hasan
Creative Director: Sharmin Rahman
Associate Creative Director: Shamim Sufian
Copy Supervisor: Apurba Pal Arko
Copywriter: Akil Ashraf
Account Director: S.Ehsanul Khaleque Bappee / Syeda Meher Noor
Account Manager: Pavel Rahman / Farha Diba
Account Executive: Mahin Rizvan
Production House: OUTCASTE FILMS
Director: Dhrubo Hasan
Producer: Biplob Kamal
Line Producer: Nishan Barua
Producttion Manager: Mamun Molla
Casting: Mohammad Rafi Sumon, Ifrithjena Miti, Mashfiq Uddín Khäled, Barshan
Cast: Nadia, Brishty Islam, Jovan, Nila, Tasnia Farin, Khalid Hasan Rumi,
Costume: Samir Khan, Xini
Art: Hasan Tareq
Hair & Make-up: Robin & his team
Music : Pavel Areen, Butter Studio
Sound: Anik Ahmed, Butter Studio
Singer: Armeen Musa, Anchol
VO: Armeen Musa
Offline: Rashaduzzaman Shohag
On spot edit: Masud
Product Shots: First Take Films, Mumbai
CG: Sketch
Grade: Miten udeshi
Post: Pixion
Post (Mumbai): Sagnik
Post (Local): kabir ahamed
Cinematographer: Murshed Bipul
Cinematographer Assit: Rafiq islam
Focus Puller: Asgar, Gaffer: Iqbal
AD’s: Aminul Ishaq, Limanul Haque Chowdhury, Samir Khan, Badhan Dhruba Kabir Ahmed, Dhruvo Rehman
For More Info or to Buy Now: http://www.hsn.com/products/seo/7709558?rdr=1&sourceid=youtube&cm_mmc=Social-_-Youtube-_-ProductVideo-_-412757
Kelsey Nixon Essentials 4piece HeatResistant Silicone Cover and Splatter Screen Set
Has sizzling grease spatter kept you out of the kitchen? Don’t worry. Kelsey has you covered with her silicone…
Prices shown on the previously recorded video may not represent the current price. View hsn.com to view the current selling price. HSN Item #412757
The company can keep up with the changes in this industry market, product updates fast and the price is cheap, this is our second cooperation, it's good.











