Factory Outlets Melamine Childrens Plate for Macedonia Manufacturer
Factory Outlets Melamine Childrens Plate for Macedonia Manufacturer Detail:
| Specification | |
| Item Name | 8inch Melamine Childrens Plate |
| Item No. | PT010 |
| Shape | Hello Kitty |
| Body Color | White/Red |
| Decal Color | 4 colors print |
| Finish | Glossy |
| Style | Fashion |
| Motif Design | Customized |
| Shape Design | OEM/ODM |
| Test Standard | FDA,PROP 65,EN71,LFGB etc. by SGS or ITS |
| Packaging | 12pcs/box,48pcs/carton |
| Dimensions | |
| Length | 20.2 cm |
| Width | 20.2 cm |
| Height | 3 cm |
| Capacity | N/A |
| Material | |
| Body Material | 100%melamine |
| Decal Material (if need) | 4 colors print (CMYK), or spot color printing, RoHS certificate |
| Imprint (if need) | Seiko ink type 1000 or other type, RoHS certificate |
| Accessories Information | |
| Lid included | No |
| Other | No |
| Weights | |
| Net Weight (kg) | 8.7 |
| Shipping Weight (kg) | 9.7 |
Product detail pictures:



Related Product Guide:
Benefits of Melamine Dinnerware
Choosing The Best Dog Bowl and Feeder for Your Dog
Sticking to the principle of "Super High-quality, Satisfactory service" ,We are striving to generally be a very good business partner of you for Factory Outlets Melamine Childrens Plate for Macedonia Manufacturer, The product will supply to all over the world, such as: Puerto Rico , Guyana , Kyrgyzstan , During in 11 years, We have participated in more than 20 exhibitions, obtains the highest praise from each customer. Our company has been devoting that "customer first" and committed to helping customers expand their business, so that they become the Big Boss !
FAQ: 1.Q: Where is your factory located? How can I visit there? A: Our factory is located in Guangdong province, China. Warmly welcome to visit us! 2.Q: What is the material of your products? A: The material is melamine. 3.Q: How can I get some samples? A: We can send the samples by Express/DHL/FedEx/UPS etc. 4.Q: How does your company do regarding quality control? A: We have a very strict QC system. Our inspectors have been closely monitoring the production process from the selection of raw materials to the final step of the finished products. 5.Q: Can you print our logo on the product & packing? A: Yes, We can print your logo on our products. 
| * Do Not Touch On Fire Directly | |
|---|---|
| * Do Not Washing By Steelwire Ball | |
| * Non-Microwave Ovens | |
| * Dishwasher Safe |
Skin packaging machine
Application
Vacuum skin packing machine TB390 is widely used in The models for computers, electronics, pharmaceuticals,
medical equipment, food and a variety of stationery, hardware, auto parts, household appliances, toys, decorations, gifts and other packaging, beautiful finished appearance, and can be cut to fit the customer desired shape.
Feature & Functions
1. Machine does not need to use air compressor to operate,
can save cost and improve practices way.
2. The machine with oil free type vacuum pump directly, fast and safe operation
3. Mechanical concave wheel structure, durable
4. With powerful vacuum pump, vacuum strong, little noise
Please follow us by:
Contact Person: Aaron Liu
Whatsapp/Wechat/Mobile: +86 183 1893 4798
Skype/Email: hxsales@szhxmc.com
Web: http://hxmachinery.en.alibaba.com/
In China, we have purchased many times, this time is the most successful and most satisfactory, a sincere and realiable Chinese manufacturer!











