Factory making melamine popcorn bucket for Somalia Factory
Factory making melamine popcorn bucket for Somalia Factory Detail:
| Specification | |
| Item Name | 4inch Square Melamine Popcorn Bucket |
| Item No. | BW269 |
| Shape | Square |
| Body Color | White |
| Decal Color | 4 colors print (if need) |
| Finish | Glossy |
| Style | Fashion |
| Motif Design | Customized |
| Shape Design | OEM/ODM |
| Test Standard | FDA,PROP 65,EN71,LFGB etc. by SGS or ITS |
| Packaging | 6pcs/box,24set/carton |
| Dimensions | |
| Length | 10 cm |
| Width | 10 cm |
| Height | 15.6 cm |
| Capacity | N/A |
| Material | |
| Body Material | 100%melamine |
| Decal Material (if need) | 4 colors print (CMYK), or spot color printing, RoHS certificate |
| Imprint (if need) | Seiko ink type 1000 or other type, RoHS certificate |
| Accessories Information | |
| Lid included | No |
| Other | No |
| Weights | |
| Net Weight (kg) | 4.5 |
| Shipping Weight (kg) | 5.6 |
Product detail pictures:


Related Product Guide:
The Benefits Of Using Silicone Kitchen Utensils
Choosing The Best Dog Bowl and Feeder for Your Dog
Fast and superior quotations, informed advisers to help you choose the correct merchandise that suits all your requirements, a short generation time, responsible quality control and different services for paying and shipping affairs for Factory making melamine popcorn bucket for Somalia Factory, The product will supply to all over the world, such as: Grenada , Amman, Greece , Since the establishment of our company, we have realized the importance of providing good quality products and the best before-sales and after-sales services. Most problems between global suppliers and clients are due to poor communication. Culturally, suppliers can be reluctant to question things they do not understand. We break down those barriers to ensure you get what you want to the level you expect, when you want it.
FAQ: 1.Q: Where is your factory located? How can I visit there? A: Our factory is located in Guangdong province, China. Warmly welcome to visit us! 2.Q: What is the material of your products? A: The material is melamine. 3.Q: How can I get some samples? A: We can send the samples by Express/DHL/FedEx/UPS etc. 4.Q: How does your company do regarding quality control? A: We have a very strict QC system. Our inspectors have been closely monitoring the production process from the selection of raw materials to the final step of the finished products. 5.Q: Can you print our logo on the product & packing? A: Yes, We can print your logo on our products. 
| * Do Not Touch On Fire Directly | |
|---|---|
| * Do Not Washing By Steelwire Ball | |
| * Non-Microwave Ovens | |
| * Dishwasher Safe |
Pure Art | Visit: http://www.adsofbd.com
Brand: Italiano (5)
Client: PRAN-RFL Group
brand team: Fahim Hossain Mursed Muneem
creative & direction: Tito Rahman
dop: Pablo Deadman
executive producer: Mamun Abdullah
chief ad: Tasnufa Simi
assistant director: Mahabub Shobuj Foez Ahamed
casting: MesBah KaMal Munna
art director: Hasan Tareq
costume: Farzana Sun
production controller: Mohon Vai
make up: Tarek Ad
accounts: Abu Mohammad
post ad: Awlad Hossen Cishti
post supervisor: Shohag Shohag
edit & color: i k jewel
vfx svr: Asm Kawsar & team
graphics: Bidhan Saha, A K Azad Nobel, Jahidul Haque Ratul
music & sound design: Rasheed Sharif Shoaib
vo: Elita Karim
artist: Rani Ahad, Shoron Rahman, Nimmi Arzoo Hossain
a Postoffice production…
The customer service staff is very patient and has a positive and progressive attitude to our interest, so that we can have a comprehensive understanding of the product and finally we reached an agreement, thanks!










