Factory made hot-sale Melamine Childrens Plate Wholesale to South Korea
Factory made hot-sale Melamine Childrens Plate Wholesale to South Korea Detail:
| Specification | |
| Item Name | 8inch Melamine Childrens Plate |
| Item No. | PT010 |
| Shape | Hello Kitty |
| Body Color | White/Red |
| Decal Color | 4 colors print |
| Finish | Glossy |
| Style | Fashion |
| Motif Design | Customized |
| Shape Design | OEM/ODM |
| Test Standard | FDA,PROP 65,EN71,LFGB etc. by SGS or ITS |
| Packaging | 12pcs/box,48pcs/carton |
| Dimensions | |
| Length | 20.2 cm |
| Width | 20.2 cm |
| Height | 3 cm |
| Capacity | N/A |
| Material | |
| Body Material | 100%melamine |
| Decal Material (if need) | 4 colors print (CMYK), or spot color printing, RoHS certificate |
| Imprint (if need) | Seiko ink type 1000 or other type, RoHS certificate |
| Accessories Information | |
| Lid included | No |
| Other | No |
| Weights | |
| Net Weight (kg) | 8.7 |
| Shipping Weight (kg) | 9.7 |
Product detail pictures:



Related Product Guide:
Top Ten Power Toothbrushes
Affordable Types of Dinnerware Sets
The organization keeps on the procedure concept "scientific management, high quality and efficiency primacy, purchaser supreme for Factory made hot-sale Melamine Childrens Plate Wholesale to South Korea, The product will supply to all over the world, such as: Iceland , Zimbabwe , Curacao , Our mission is "Provide Goods with Reliable Quality and Reasonable Prices". We welcome customers from every corner of the world to contact us for future business relationships and achieving mutual success!
FAQ: 1.Q: Where is your factory located? How can I visit there? A: Our factory is located in Guangdong province, China. Warmly welcome to visit us! 2.Q: What is the material of your products? A: The material is melamine. 3.Q: How can I get some samples? A: We can send the samples by Express/DHL/FedEx/UPS etc. 4.Q: How does your company do regarding quality control? A: We have a very strict QC system. Our inspectors have been closely monitoring the production process from the selection of raw materials to the final step of the finished products. 5.Q: Can you print our logo on the product & packing? A: Yes, We can print your logo on our products. 
| * Do Not Touch On Fire Directly | |
|---|---|
| * Do Not Washing By Steelwire Ball | |
| * Non-Microwave Ovens | |
| * Dishwasher Safe |
http://www.facebook.com/pages/Brown-Paper-Bag-Lunch-Boxes/246705172052931
Brown Paper Bag & Lunch Boxes Delivery Service, specializing in Delicious Sandwiches, Tasty Wraps, and Fresh Salads.
Having a business meeting! We have many Party Platters to choose from,
Mixed Sandwich platters, Veggie and fruit platters, Salad Bowls
OR our Pastry and Bagel Platters for that important breakfast meeting.
Brown Paper Bag & Lunch Boxes Delivery Service,
always free delivery with a 2 item purchase.
Call your order in @ 497 7011
Or log onto BPBlunchboxes.com
This company has a lot of ready-made options to choose and also could custom new program according to our demand, which is very nice to meet our needs.











