factory low price melamine meal tray Export to European
factory low price melamine meal tray Export to European Detail:
| Specification | |
| Item Name | 11.5inch Melamine Meal Tray |
| Item No. | TR079 |
| Shape | Rectangle |
| Body Color | Red |
| Decal Color | 4 colors print (if need) |
| Finish | Glossy |
| Style | Fashion |
| Motif Design | Customized |
| Shape Design | OEM/ODM |
| Test Standard | FDA,PROP 65,EN71,LFGB etc. by SGS or ITS |
| Packaging | 3pcs/box,12pcs/carton |
| Dimensions | |
| Length | 29 cm |
| Width | 22 cm |
| Height | 3.5 cm |
| Capacity | N/A |
| Material | |
| Body Material | 100%melamine |
| Decal Material (if need) | 4 colors print (CMYK), or spot color printing, RoHS certificate |
| Imprint (if need) | Seiko ink type 1000 or other type, RoHS certificate |
| Accessories Information | |
| Lid included | No |
| Other | No |
| Weights | |
| Net Weight (kg) | 7.8 |
| Shipping Weight (kg) | 8.8 |
Product detail pictures:


Related Product Guide:
Benefits of Melamine Dinnerware
Top Ten Power Toothbrushes
We now have our own gross sales team, style and design workforce, technical crew, QC workforce and package group. We now have strict quality manage procedures for each system. Also, all of our workers are experienced in printing industry for factory low price melamine meal tray Export to European, The product will supply to all over the world, such as: Mexico , Russia , Indonesia , So far our products have been exported to east Europe, the Middle East, Southeast, Africa and South America etc. We have 13years professional sales and purchase in Isuzu parts at home and abroad and the ownership of the modernized electronic Isuzu parts checking systems. We honor our core principal of Honesty in business, priority in service and will do our best to offer our customers with high quality products and excellent service.
FAQ: 1.Q: Where is your factory located? How can I visit there? A: Our factory is located in Guangdong province, China. Warmly welcome to visit us! 2.Q: What is the material of your products? A: The material is melamine. 3.Q: How can I get some samples? A: We can send the samples by Express/DHL/FedEx/UPS etc. 4.Q: How does your company do regarding quality control? A: We have a very strict QC system. Our inspectors have been closely monitoring the production process from the selection of raw materials to the final step of the finished products. 5.Q: Can you print our logo on the product & packing? A: Yes, We can print your logo on our products. 
| * Do Not Touch On Fire Directly | |
|---|---|
| * Do Not Washing By Steelwire Ball | |
| * Non-Microwave Ovens | |
| * Dishwasher Safe |
3 Ounce Feeding Bottle Homure® Siliconce Squeeze Baby Food Dispensing Spoon for Infant Newborn.
For more details please visit: http://po.st/6umxuX Thank You!
Great 3 Ounce Feeding Bottle Homure® Siliconce Squeeze Baby Food Review
3 Ounce Feeding Bottle Homure® Siliconce Squeeze Baby Food For Sale
3 Ounce Feeding Bottle Homure® Siliconce Squeeze Baby Food Unboxing
Review 3 Ounce Feeding Bottle Homure® Siliconce Squeeze Baby Food Product
https://www.youtube.com/watch?v=vSdUuhl4vIQ
This manufacturer can keep improving and perfecting products and service, it is in line with the rules of market competition, a competitive company.











