Factory For melamine butter knife for Iraq Factory
Factory For melamine butter knife for Iraq Factory Detail:
| Specification | |
| Item Name | 6inch Melamine Butter Knife |
| Item No. | FW002 |
| Shape | Knife |
| Body Color | White |
| Decal Color | 4 colors print (if need) |
| Finish | Glossy |
| Style | Fashion |
| Motif Design | Customized |
| Shape Design | OEM/ODM |
| Test Standard | FDA,PROP 65,EN71,LFGB etc. by SGS or ITS |
| Packaging | 24pcs/box,192pcs/carton |
| Dimensions | |
| Length | 15 cm |
| Width | 2.6 cm |
| Height | 0.8 cm |
| Capacity | N/A |
| Material | |
| Body Material | 100%melamine |
| Decal Material (if need) | 4 colors print (CMYK), or spot color printing, RoHS certificate |
| Imprint (if need) | Seiko ink type 1000 or other type, RoHS certificate |
| Accessories Information | |
| Lid included | No |
| Other | No |
| Weights | |
| Net Weight (kg) | 5.8 |
| Shipping Weight (kg) | 6.8 |
Product detail pictures:



Related Product Guide:
The Benefits Of Using Silicone Kitchen Utensils
Choosing The Best Dog Bowl and Feeder for Your Dog
We now have a skilled, performance team to supply good quality services for our consumer. We often follow the tenet of customer-oriented, details-focused for Factory For melamine butter knife for Iraq Factory, The product will supply to all over the world, such as: Jamaica , Madras , Luxembourg , Good quality and reasonable price have brought us stable customers and high reputation. Providing 'Quality Products, Excellent Service, Competitive Prices and Prompt Delivery', we are now looking forward to even greater cooperation with overseas customers based on mutual benefits. We will work whole-heartedly to improve our products and services. We also promise to work jointly with business partners to elevate our cooperation to a higher level and share success together. Warmly welcome you to visit our factory sincerely.
FAQ: 1.Q: Where is your factory located? How can I visit there? A: Our factory is located in Guangdong province, China. Warmly welcome to visit us! 2.Q: What is the material of your products? A: The material is melamine. 3.Q: How can I get some samples? A: We can send the samples by Express/DHL/FedEx/UPS etc. 4.Q: How does your company do regarding quality control? A: We have a very strict QC system. Our inspectors have been closely monitoring the production process from the selection of raw materials to the final step of the finished products. 5.Q: Can you print our logo on the product & packing? A: Yes, We can print your logo on our products. 
| * Do Not Touch On Fire Directly | |
|---|---|
| * Do Not Washing By Steelwire Ball | |
| * Non-Microwave Ovens | |
| * Dishwasher Safe |
Today I will show you how to replace the bottom of your sink base without removing the entire cabinet. This will save you time and money. Important to let it dry our for one to two weeks to avoid locking in moisture. Do it yourself and save. No need to remove sink or any plumbing work. Any questions, please contact us through our e-mail listed below. Good luck.
Apply adhesive onto base supports 1:21
Installing new shelf board 4:28
Adjusting cabinet door and shimming 4:47
Re-installing toe kick tiles 6:04
Soundtracks by: Jason Shaw
Bird in Hand
Acoustic Blues
Contact info: Louriefamilyhomestead@aol.com
Tell us how we are doing.
Please share, like and subscribe
Watch us transform into a Homestead Family. We are preparing to move to the North West. Stay tuned for more videos on moving away from dependency and heading towards self sustainability. It’s going to be an interesting journey to say the least! No water, no electricity, not even a road in yet. Watch us learn and practice our skills so we may survive off grid. We are starting our tiny house build. We value your comments as we have never done anything like this before. We hope to be on our land in the mountains in about 1.5 to 2 years. Our land is about 3200 feet above sea level with most surrounding mountains peak at 6 – 9 thousand feet with some topping 12 thousand feet. Grizzly bears, lions, wolf packs, elk, deer are just some of the wildlife we will have to be on the watch for.
For More Information or to Buy: http://gather.qvc.com/item/temptations-set-of-3-serving-bowl-set-K39692/?cm_ven=YT&cm_cat=AU&cm_pla=CAROLYNGRACIE_20141214_HA3N2WFa1rg&cm_ite=KIT_TGA_PRODUCTDETAIL_K39692
1-800-455-8838, item# K39692
This previously recorded video may not represent current pricing and availability.
Problems can be quickly and effectively resolved, it is worth to be trust and working together.










