Factory directly supply 8inch Melamine Fruit Plate to Libya Factories
Factory directly supply 8inch Melamine Fruit Plate to Libya Factories Detail:
| Specification | |
| Item Name | 8inch Melamine Fruit Plate |
| Item No. | PT005 |
| Shape | Apple |
| Body Color | Yellow/Red |
| Decal Color | 4 colors print |
| Finish | Glossy |
| Style | Fashion |
| Motif Design | Customized |
| Shape Design | OEM/ODM |
| Test Standard | FDA,PROP 65,EN71,LFGB etc. by SGS or ITS |
| Packaging | 12pcs/box,72pcs/carton |
| Dimensions | |
| Length | 20.5 cm |
| Width | 19 cm |
| Height | 1.5 cm |
| Capacity | N/A |
| Material | |
| Body Material | 100%melamine |
| Decal Material (if need) | 4 colors print (CMYK), or spot color printing, RoHS certificate |
| Imprint (if need) | Seiko ink type 1000 or other type, RoHS certificate |
| Accessories Information | |
| Lid included | No |
| Other | No |
| Weights | |
| Net Weight (kg) | 11.2 |
| Shipping Weight (kg) | 12.4 |
Product detail pictures:

Related Product Guide:
Affordable Types of Dinnerware Sets
Choosing The Best Dog Bowl and Feeder for Your Dog
We support our purchasers with ideal premium quality products and substantial level company. Becoming the specialist manufacturer in this sector, we've acquired rich practical working experience in producing and managing for Factory directly supply 8inch Melamine Fruit Plate to Libya Factories, The product will supply to all over the world, such as: Seattle , Armenia , Comoros , Providing Quality Items, Excellent Service, Competitive Prices and Prompt Delivery. Our products and solutions are selling well both in domestic and foreign markets. Our company is trying to be one important suppliers in China.
FAQ: 1.Q: Where is your factory located? How can I visit there? A: Our factory is located in Guangdong province, China. Warmly welcome to visit us! 2.Q: What is the material of your products? A: The material is melamine. 3.Q: How can I get some samples? A: We can send the samples by Express/DHL/FedEx/UPS etc. 4.Q: How does your company do regarding quality control? A: We have a very strict QC system. Our inspectors have been closely monitoring the production process from the selection of raw materials to the final step of the finished products. 5.Q: Can you print our logo on the product & packing? A: Yes, We can print your logo on our products. 
| * Do Not Touch On Fire Directly | |
|---|---|
| * Do Not Washing By Steelwire Ball | |
| * Non-Microwave Ovens | |
| * Dishwasher Safe |
Woo, i didnt quit! But i will be taking like a 2week break ![]()
My first Mw2 4d1 edit
turned out better than i thought,
i tried to make it different from other 4d1 edits, and i think i did
a pretty good job
tell me what you guys think.
Subscribe to my team
https://www.youtube.com/user/FluidCreationz
Song: Melanie Martinez – Cough Syrup ( I have an infatuation ok…)
Player: http://www.youtube.com/user/AiMProDiiGy
One Frag by me
100% vegas as usual
This supplier stick to the principle of "Quality first, Honesty as base", it is absolutely to be trust.











