Factory directly sale melamine waste bin for Lisbon Manufacturer
Factory directly sale melamine waste bin for Lisbon Manufacturer Detail:
| Specification | |
| Item Name | Fashion Melamine Waste Bin |
| Item No. | CP104 |
| Shape | Triangle |
| Body Color | Black |
| Decal Color | 4 colors print (if need) |
| Finish | Glossy |
| Style | Fashion |
| Motif Design | Customized |
| Shape Design | OEM/ODM |
| Test Standard | FDA,PROP 65,EN71,LFGB etc. by SGS or ITS |
| Packaging | 3pcs/box,12pcs/carton |
| Dimensions | |
| Length | 20 cm |
| Width | 20 cm |
| Height | 27 cm |
| Capacity | N/A |
| Material | |
| Body Material | 100%melamine |
| Decal Material (if need) | 4 colors print (CMYK), or spot color printing, RoHS certificate |
| Imprint (if need) | Seiko ink type 1000 or other type, RoHS certificate |
| Accessories Information | |
| Lid included | No |
| Other | No |
| Weights | |
| Net Weight (kg) | 8.1 |
| Shipping Weight (kg) | 9.6 |
Product detail pictures:

Related Product Guide:
Benefits of Melamine Dinnerware
Top Ten Power Toothbrushes
In order to give you convenience and enlarge our business, we also have inspectors in QC Team and assure you our best service and product for Factory directly sale melamine waste bin for Lisbon Manufacturer, The product will supply to all over the world, such as: South Africa , Pretoria , Malaysia , It is our customers' satisfaction over our products and services that always inspires us to do better in this business. We build mutually beneficial relationship with our clients by giving them large selection of premium car parts at marked down prices. We provide wholesale prices on all our quality parts so you are guaranteed greater savings.
FAQ: 1.Q: Where is your factory located? How can I visit there? A: Our factory is located in Guangdong province, China. Warmly welcome to visit us! 2.Q: What is the material of your products? A: The material is melamine. 3.Q: How can I get some samples? A: We can send the samples by Express/DHL/FedEx/UPS etc. 4.Q: How does your company do regarding quality control? A: We have a very strict QC system. Our inspectors have been closely monitoring the production process from the selection of raw materials to the final step of the finished products. 5.Q: Can you print our logo on the product & packing? A: Yes, We can print your logo on our products. 
| * Do Not Touch On Fire Directly | |
|---|---|
| * Do Not Washing By Steelwire Ball | |
| * Non-Microwave Ovens | |
| * Dishwasher Safe |
http://www.amazon.com/Revolution-SD-Suction-Toothbrush-Holder/dp/B017RWOARM
This brushed aluminum multi-toothbrush holder is a great accent choice for your modern bathroom. The holder functions like a traditional suction cup but without the bulk and eye-sore of large cups and sticks to nonporous surface like mirror, tile, glass, or some metals. With a compact design, this is perfect as a travel toothbrush holder and would fit nicely in your toiletry bag along with your toothbrush. Ensures your toothbrush is up and away from hotel counters.
© Revolution Shop & Design LLC
It can be said that this is a best producer we encountered in China in this industry, we feel lucky to work with so excellent manufacturer.











