Factory directly provide melamine divided tray to Burundi Factories
Factory directly provide melamine divided tray to Burundi Factories Detail:
| Specification | |
| Item Name | 15.5inch Melamine Divided Tray |
| Item No. | TR088 |
| Shape | Rectangle |
| Body Color | Orange |
| Decal Color | 4 colors print (if need) |
| Finish | Glossy |
| Style | Fashion |
| Motif Design | Customized |
| Shape Design | OEM/ODM |
| Test Standard | FDA,PROP 65,EN71,LFGB etc. by SGS or ITS |
| Packaging | 3pcs/box,12pcs/carton |
| Dimensions | |
| Length | 29.5 cm |
| Width | 39.5 cm |
| Height | 2.8 cm |
| Capacity | N/A |
| Material | |
| Body Material | 100%melamine |
| Decal Material (if need) | 4 colors print (CMYK), or spot color printing, RoHS certificate |
| Imprint (if need) | Seiko ink type 1000 or other type, RoHS certificate |
| Accessories Information | |
| Lid included | No |
| Other | No |
| Weights | |
| Net Weight (kg) | 7.8 |
| Shipping Weight (kg) | 8.8 |
Product detail pictures:


Related Product Guide:
Top Ten Power Toothbrushes
Choosing The Best Dog Bowl and Feeder for Your Dog
Well-run equipment, professional sales team, and better after-sales services; We are also a unified big family, everyone stick to the company value "unification, dedication, tolerance" for Factory directly provide melamine divided tray to Burundi Factories, The product will supply to all over the world, such as: Accra , French , Bangladesh , As a way to make use of the resource on the expanding information and facts in international trade, we welcome prospects from everywhere on the web and offline. In spite in the top quality products and solutions we supply, effective and satisfying consultation service is supplied by our professional after-sale service group. Solution lists and thorough parameters and any other info weil be sent for you timely for the inquiries. So make sure you get in touch with us by sending us emails or contact us if you have any concerns about our firm. ou can also get our address info from our web site and come to our enterprise. or a field survey of our solutions. We're confident that we have been going to share mutual results and build solid co-operation relations with our companions in this market. We're looking forward to your inquiries.
FAQ: 1.Q: Where is your factory located? How can I visit there? A: Our factory is located in Guangdong province, China. Warmly welcome to visit us! 2.Q: What is the material of your products? A: The material is melamine. 3.Q: How can I get some samples? A: We can send the samples by Express/DHL/FedEx/UPS etc. 4.Q: How does your company do regarding quality control? A: We have a very strict QC system. Our inspectors have been closely monitoring the production process from the selection of raw materials to the final step of the finished products. 5.Q: Can you print our logo on the product & packing? A: Yes, We can print your logo on our products. 
| * Do Not Touch On Fire Directly | |
|---|---|
| * Do Not Washing By Steelwire Ball | |
| * Non-Microwave Ovens | |
| * Dishwasher Safe |
Sales-priced 2cJMzA5 Discount: Zak Designs Sprinkles Oval Egg Tray, 11″, BPA-Free Melamine, Butter Welcome to Our Channel; Today we shared unbiased Zak Designs Sprinkles Oval Egg Tray, 11″, BPA-Free Melamine, Butter Review for your success. There is no doubt to the fact that smart shopping requires lots of research and an awareness of the trends of the market. If this is the concern which made you visit this website, we can assure you of one thing, you have come to the right place. Before Zak Designs Sprinkles Oval Egg Tray, 11″, BPA-Free Melamine, Butter Review, our experts regularly study the market and update it regularly with helpful tips to help you take an informed decision in your attempts to get quality product without breaking the bank. We also post honest evaluations of the products launched in the market every now and then. Today, you can read our test results of Zak Designs Sprinkles Oval Egg Tray, 11″, BPA-Free Melamine, Butter which has been launched in the market with claims which are too good to be true.
Website login karey :www. skengineers.info www.skindustries.info
CUSTOMER CARE 08081308899,09319414137, 09058844721 09319933241, 09456624895
Low Price Machinery For Sale Thermocol Dona-Plate Machine, Disposable Glass Machines, Paper Dona-Plate Machines, Paper Cup Machines, Food Processing Machines, Plastic Product Making Machine, Textile Machineries, Different Pouch Packaging Machines, Mineral Water, Note Book Making Machine, Melamine Crockery Machine, Interlocking Machine, Candle Machine, Bakery Machines 2000 Machines Etc.…@34,999/Onwards
0% Finance
Free Training/Marketing Agreements & up to 25% off
Apna Full Name-Address, Email.id Sms Kre.
S K ENGINEERS
102 GARDEN CITY
OPP PAWAN VIHAR,
UNIVERCITY ROAD
BAREILLY UP
http://www.smallscaleindustries.in
https://www.youtube.com/user/skengineersbly
http://skengineersmachine.tradeindia.com
https://www.facebook.com/skengineersbly
A nice supplier in this industry, after a detail and careful discussion, we reached a consensus agreement. Hope that we cooperate smoothly.











