Factory Cheap Hot melamine cat bowl to Mauritania Factory
Factory Cheap Hot melamine cat bowl to Mauritania Factory Detail:
| Specification | |
| Item Name | 9inch Melamine Cat Bowl |
| Item No. | PE019 |
| Shape | Round |
| Body Color | White |
| Decal Color | 4 colors print (if need) |
| Finish | Glossy |
| Style | Fashion |
| Motif Design | Customized |
| Shape Design | OEM/ODM |
| Test Standard | FDA,PROP 65,EN71,LFGB etc. by SGS or ITS |
| Packaging | 6pcs/box,48pcs/carton |
| Dimensions | |
| Length | 22.5 cm |
| Width | 11.5 cm |
| Height | 4.5 cm |
| Capacity | N/A |
| Material | |
| Body Material | 100%melamine |
| Decal Material (if need) | 4 colors print (CMYK), or spot color printing, RoHS certificate |
| Imprint (if need) | Seiko ink type 1000 or other type, RoHS certificate |
| Accessories Information | |
| Lid included | No |
| Other | No |
| Weights | |
| Net Weight (kg) | 9.6 |
| Shipping Weight (kg) | 10.8 |
Product detail pictures:

Related Product Guide:
Top Ten Power Toothbrushes
Affordable Types of Dinnerware Sets
Sticking for the belief of "Creating items of top of the range and creating buddies with people today from all over the world", we normally put the interest of shoppers in the first place for Factory Cheap Hot melamine cat bowl to Mauritania Factory, The product will supply to all over the world, such as: Romania , Barbados , Oman , With more and more Chinese products around the world, our international business is developing rapidly and economic indicators big increase year by year. We have enough confidence to offer you both better products and service, because we are more and more powerful, professional and experience in domestic and international.
FAQ: 1.Q: Where is your factory located? How can I visit there? A: Our factory is located in Guangdong province, China. Warmly welcome to visit us! 2.Q: What is the material of your products? A: The material is melamine. 3.Q: How can I get some samples? A: We can send the samples by Express/DHL/FedEx/UPS etc. 4.Q: How does your company do regarding quality control? A: We have a very strict QC system. Our inspectors have been closely monitoring the production process from the selection of raw materials to the final step of the finished products. 5.Q: Can you print our logo on the product & packing? A: Yes, We can print your logo on our products. 
| * Do Not Touch On Fire Directly | |
|---|---|
| * Do Not Washing By Steelwire Ball | |
| * Non-Microwave Ovens | |
| * Dishwasher Safe |
Show you how to make an incubator. You can use just about anything that will hold heat as long as the air is being circulated.
Support the United States Association of Reptile Keepers (USARK) here is the link
http://usark.org/
BC Barker Creations T-shirts available here
http://www.zazzle.com/bcbarkercreations
http://www.cafepress.com/bcbarkercreations
All video is video I created, shot and own. It was edited in Pinnacle Studio 14 by Avid. All title visuals are from Pinnacle Studio 14 Which I am allowed to use. Here is the link http://www.pinnaclesys.com/PublicSite/us/Products/Consumer+Products/Home+Video/Studio+Family/
Here is the link to the Terms http://www.avid.com/static/resources/common/documents/corporate/LICENSE2.pdf
The audio title is “Bamboozled” Composed by C.P.Bryan provided by freesountrackmusic.com. I am allowed to use.
Here is the link http://subs.freesoundtrackmusic.com/freemusic
Here are the terms http://www.freesoundtrackmusic.com/terms_of_use.html
Wide range, good quality, reasonable prices and good service, advanced equipment, excellent talents and continuously strengthened technology forces,a nice business partner.











