Excellent quality for melamine dinner plate to Accra Importers
Excellent quality for melamine dinner plate to Accra Importers Detail:
| Specification | |
| Item Name | 9inch Round Melamine Dinner Plate |
| Item No. | PT201 |
| Shape | Round |
| Body Color | White |
| Decal Color | 4 colors print |
| Finish | Glossy |
| Style | Fashion |
| Motif Design | Customized |
| Shape Design | OEM/ODM |
| Test Standard | FDA,PROP 65,EN71,LFGB etc. by SGS or ITS |
| Packaging | 6pcs/box,24pcs/carton |
| Dimensions | |
| Length | 22.7 cm |
| Width | 22.7 cm |
| Height | 1.7 cm |
| Capacity | N/A |
| Material | |
| Body Material | 100%melamine |
| Decal Material (if need) | 4 colors print (CMYK), or spot color printing, RoHS certificate |
| Imprint (if need) | Seiko ink type 1000 or other type, RoHS certificate |
| Accessories Information | |
| Lid included | No |
| Other | No, |
| Weights | |
| Net Weight (kg) | 7.8 |
| Shipping Weight (kg) | 9 |
Product detail pictures:

Related Product Guide:
Choosing The Best Dog Bowl and Feeder for Your Dog
Top Ten Power Toothbrushes
We have now a specialist, efficiency staff to provide good quality company for our consumer. We normally follow the tenet of customer-oriented, details-focused for Excellent quality for melamine dinner plate to Accra Importers, The product will supply to all over the world, such as: Greenland , New Delhi , Swaziland , Welcome to visit our company, factory and our showroom where displays various products that will meet your expectation. Meanwhile, it is convenient to visit our website, and our sales staff will try their best to provide you the best service. Please contact us if you need more information. Our aim is to help customers realize their goals. We are making great efforts to achieve this win-win situation.
FAQ: 1.Q: Where is your factory located? How can I visit there? A: Our factory is located in Guangdong province, China. Warmly welcome to visit us! 2.Q: What is the material of your products? A: The material is melamine. 3.Q: How can I get some samples? A: We can send the samples by Express/DHL/FedEx/UPS etc. 4.Q: How does your company do regarding quality control? A: We have a very strict QC system. Our inspectors have been closely monitoring the production process from the selection of raw materials to the final step of the finished products. 5.Q: Can you print our logo on the product & packing? A: Yes, We can print your logo on our products. 
| * Do Not Touch On Fire Directly | |
|---|---|
| * Do Not Washing By Steelwire Ball | |
| * Non-Microwave Ovens | |
| * Dishwasher Safe |
Pakistan Onyx Marble is the professional pedestal sink Manufacture , wholesaler and exporter. we are a professional pedestal sink supplier.We can provide bathroom sink,pedestal sink in the world.The Stone Sink collection from Pakistan Onyx Marble consists of a exquisite lineup of all natural, hand crafted stone vessel sinks. Adding stone elements to your bathroom provides a unique, natural and grounded look while having a positive effect on the overall space. Pakistan Onyx Marble stone vessel sinks are available in a range of natural stone materials such as marble and onyx. Onyx sinks and marble sinks in particular are becoming increasing popular due to their beautiful finish and polished luster.
Onyx pedestals made of exotic Pakistan Onyx with red/sandy yellow /brown veins in stone. Absolutely elegant and gorgeous onyx pedestal sinks, will enhance your home with presence of natural and rare stone. Beautifully hand crafted by our skillful craftsman and polished well to bring out the beauty of onyx. Shines through. visit http://www.pakistanonyxmarble.com
This is a very professional wholesaler, we always come to their company for procurement, good quality and cheap.











