Europe style for melamine two tone ashtray for Belgium Manufacturer
Europe style for melamine two tone ashtray for Belgium Manufacturer Detail:
| Specification | |
| Item Name | 5inch Round Melamine Two Tone Ashtray |
| Item No. | AT071 |
| Shape | Round |
| Body Color | White |
| Decal Color | 4 colors print (if need) |
| Finish | Glossy |
| Style | Fashion |
| Motif Design | Customized |
| Shape Design | OEM/ODM |
| Test Standard | FDA,PROP 65,EN71,LFGB etc. by SGS or ITS |
| Packaging | 12pcs/box,72pcs/carton |
| Dimensions | |
| Length | 12.9 cm |
| Width | 12.9 cm |
| Height | 3.5 cm |
| Capacity | N/A |
| Material | |
| Body Material | 100%melamine |
| Decal Material (if need) | 4 colors print (CMYK), or spot color printing, RoHS certificate |
| Imprint (if need) | Seiko ink type 1000 or other type, RoHS certificate |
| Accessories Information | |
| Lid included | No |
| Other | No |
| Weights | |
| Net Weight (kg) | 10 |
| Shipping Weight (kg) | 11.3 |
Product detail pictures:


Related Product Guide:
The Benefits Of Using Silicone Kitchen Utensils
Top Ten Power Toothbrushes
Assume full responsibility to meet all demands of our clients; achieve continuous advancements by promoting the growth of our clients; become the final permanent cooperative partner of clients and maximize the interests of clients for Europe style for melamine two tone ashtray for Belgium Manufacturer, The product will supply to all over the world, such as: Qatar , Rotterdam , Thailand , We confirm to public, cooperation, win-win situation as our principle, adhere to the philosophy of make a living by quality, keep developing by honesty , sincerely hope to build up a good relationship with more and more customers and friends, to achieve a win-win situation and common prosperity.
FAQ: 1.Q: Where is your factory located? How can I visit there? A: Our factory is located in Guangdong province, China. Warmly welcome to visit us! 2.Q: What is the material of your products? A: The material is melamine. 3.Q: How can I get some samples? A: We can send the samples by Express/DHL/FedEx/UPS etc. 4.Q: How does your company do regarding quality control? A: We have a very strict QC system. Our inspectors have been closely monitoring the production process from the selection of raw materials to the final step of the finished products. 5.Q: Can you print our logo on the product & packing? A: Yes, We can print your logo on our products. 
| * Do Not Touch On Fire Directly | |
|---|---|
| * Do Not Washing By Steelwire Ball | |
| * Non-Microwave Ovens | |
| * Dishwasher Safe |
WUXI QIANGTONG, semi-automatic line,with loading and unloading by handle, melamine lamination hot press machine,best popular machine in furniture and flooring industry,over 3000 sets are running in 35 countries.
WUXI QIANGTONG MACHINERY CO., LTD.
Skype: sandyluo513
MOB/WHATSAPP: +86 150 6172 7308
E-mail: sandyluo513@outlook.com
This is a very professional wholesaler, we always come to their company for procurement, good quality and cheap.











