Europe style for melamine round ashtray Supply to Manchester
Europe style for melamine round ashtray Supply to Manchester Detail:
| Specification | |
| Item Name | 4inch Round Melamine Two Tone Ashtray |
| Item No. | AT008 |
| Shape | Round |
| Body Color | Red |
| Decal Color | 4 colors print (if need) |
| Finish | Glossy |
| Style | Fashion |
| Motif Design | Customized |
| Shape Design | OEM/ODM |
| Test Standard | FDA,PROP 65,EN71,LFGB etc. by SGS or ITS |
| Packaging | 12pcs/box,72pcs/carton |
| Dimensions | |
| Length | 10 cm |
| Width | 10 cm |
| Height | 4.5 cm |
| Capacity | N/A |
| Material | |
| Body Material | 100%melamine |
| Decal Material (if need) | 4 colors print (CMYK), or spot color printing, RoHS certificate |
| Imprint (if need) | Seiko ink type 1000 or other type, RoHS certificate |
| Accessories Information | |
| Lid included | No |
| Other | No |
| Weights | |
| Net Weight (kg) | 5.8 |
| Shipping Weight (kg) | 6.8 |
Product detail pictures:

Related Product Guide:
Benefits of Melamine Dinnerware
Affordable Types of Dinnerware Sets
Our business puts emphasis over the administration, the introduction of talented staff, plus the construction of team building, attempting hard to boost the standard and liability consciousness of personnel customers. Our corporation successfully attained IS9001 Certification and European CE Certification of Europe style for melamine round ashtray Supply to Manchester, The product will supply to all over the world, such as: Iran , South Africa , Ghana , We welcome you to visit our company and factory. It is also convenient to visit our website. Our sales team will offer you the best service. If you need more information, please feel free to contact us by E-mail or telephone. We are sincerely hope to establish a good long-term business relationship with you through this opportunity, based on equal, mutual benefit from now till the future.
FAQ: 1.Q: Where is your factory located? How can I visit there? A: Our factory is located in Guangdong province, China. Warmly welcome to visit us! 2.Q: What is the material of your products? A: The material is melamine. 3.Q: How can I get some samples? A: We can send the samples by Express/DHL/FedEx/UPS etc. 4.Q: How does your company do regarding quality control? A: We have a very strict QC system. Our inspectors have been closely monitoring the production process from the selection of raw materials to the final step of the finished products. 5.Q: Can you print our logo on the product & packing? A: Yes, We can print your logo on our products. 
| * Do Not Touch On Fire Directly | |
|---|---|
| * Do Not Washing By Steelwire Ball | |
| * Non-Microwave Ovens | |
| * Dishwasher Safe |
Laminate, engineered wood or cork floors, otherwise known as “floating” floors, are easy to install and can be laid over most types of subfloor, except for carpet.
http://instocksupplies.com/Foodservice-Food-Containers-and-Lids-Beverage-Trays/ Disposable Beverage Holder Trays always wholesale at www.InStockSupplies.com. Trays are made to carry drinks in to go or take out situtations. Our cup carriers are best selling and will fit 22 oz and 32 oz cups. Disposable Trays are made from molded fiber making them. These trays are the perfect way to carry your drink out of a restaurant or fast food center. Purchase cup carrier trays online by the case and pay wholesale prices!
Perfect services, quality products and competitive prices, we have work many times, every time is delighted, wish continue to maintain!











