Discountable price melamine windproof ashtray Export to Ukraine
Discountable price melamine windproof ashtray Export to Ukraine Detail:
| Specification | |
| Item Name | 6inch Round Melamine Windproof Ashtray |
| Item No. | AT001 |
| Shape | Round |
| Body Color | Black |
| Decal Color | 4 colors print |
| Finish | Glossy |
| Style | Fashion |
| Motif Design | Customized |
| Shape Design | OEM/ODM |
| Test Standard | FDA,PROP 65,EN71,LFGB etc. by SGS or ITS |
| Packaging | 20pcs/box,40pcs/carton |
| Dimensions | |
| Length | 14.5 cm |
| Width | 14.5 cm |
| Height | 4.5 cm |
| Capacity | N/A |
| Material | |
| Body Material | 100%melamine |
| Decal Material (if need) | 4 colors print (CMYK), or spot color printing, RoHS certificate |
| Imprint (if need) | Seiko ink type 1000 or other type, RoHS certificate |
| Accessories Information | |
| Lid included | No |
| Other | No |
| Weights | |
| Net Weight (kg) | 8.8 |
| Shipping Weight (kg) | 10 |
Product detail pictures:



Related Product Guide:
Affordable Types of Dinnerware Sets
Benefits of Melamine Dinnerware
Our mission will be to become an innovative supplier of high-tech digital and communication devices by furnishing benefit added structure, world-class manufacturing, and service capabilities for Discountable price melamine windproof ashtray Export to Ukraine, The product will supply to all over the world, such as: Congo , Canada , Myanmar , We sincerely hope to cooperate with customers all over the world, if you would like to have more information, make sure you kindly contact us, we have been looking forward to building up a great business relationship with you.
FAQ: 1.Q: Where is your factory located? How can I visit there? A: Our factory is located in Guangdong province, China. Warmly welcome to visit us! 2.Q: What is the material of your products? A: The material is melamine. 3.Q: How can I get some samples? A: We can send the samples by Express/DHL/FedEx/UPS etc. 4.Q: How does your company do regarding quality control? A: We have a very strict QC system. Our inspectors have been closely monitoring the production process from the selection of raw materials to the final step of the finished products. 5.Q: Can you print our logo on the product & packing? A: Yes, We can print your logo on our products. 
| * Do Not Touch On Fire Directly | |
|---|---|
| * Do Not Washing By Steelwire Ball | |
| * Non-Microwave Ovens | |
| * Dishwasher Safe |
Ideally suited for anyone setting up a new home, this all-in-one kitchen set from Everwel consists of 101 pieces. Made of superior quality stainless steel, this extremely strong and durable set will not have dents or bend.
Visit us to know more:- http://bit.ly/1x0Xi1f
We have been appreciated the Chinese manufacturing, this time also did not let us disappoint,good job!











