Discountable price melamine two tone cups to Philadelphia Manufacturers
Discountable price melamine two tone cups to Philadelphia Manufacturers Detail:
| Specification | |
| Item Name | 380ml Melamine Two Tone Cups |
| Item No. | CP007 |
| Shape | Round |
| Body Color | Coloful |
| Decal Color | 4 colors print (if need) |
| Finish | Glossy |
| Style | Fashion |
| Motif Design | Customized |
| Shape Design | OEM/ODM |
| Test Standard | FDA,PROP 65,EN71,LFGB etc. by SGS or ITS |
| Packaging | 6pcs/box,72pcs/carton |
| Dimensions | |
| Length | 9 cm |
| Width | 9 cm |
| Height | 9.2 cm |
| Capacity | 380 ml |
| Material | |
| Body Material | 100%melamine |
| Decal Material (if need) | 4 colors print (CMYK), or spot color printing, RoHS certificate |
| Imprint (if need) | Seiko ink type 1000 or other type, RoHS certificate |
| Accessories Information | |
| Lid included | No |
| Other | No |
| Weights | |
| Net Weight (kg) | 7 |
| Shipping Weight (kg) | 8.2 |
Product detail pictures:



Related Product Guide:
Choosing The Best Dog Bowl and Feeder for Your Dog
Top Ten Power Toothbrushes
Our development depends on the advanced equipment ,excellent talents and continuously strengthened technology forces for Discountable price melamine two tone cups to Philadelphia Manufacturers, The product will supply to all over the world, such as: Nepal , Qatar , Manila , Our staffs are rich in experience and trained strictly, with professional knowledge, with energy and always respect their customers as the No. 1, and promise to do their best to provide the effective and individual service for customers. The Company pays attention to maintaining and developing the long-term cooperation relationship with the customers. We promise, as your ideal partner, we will develop a bright future and enjoy the satisfying fruit together with you, with persisting zeal, endless energy and forward spirit.
FAQ: 1.Q: Where is your factory located? How can I visit there? A: Our factory is located in Guangdong province, China. Warmly welcome to visit us! 2.Q: What is the material of your products? A: The material is melamine. 3.Q: How can I get some samples? A: We can send the samples by Express/DHL/FedEx/UPS etc. 4.Q: How does your company do regarding quality control? A: We have a very strict QC system. Our inspectors have been closely monitoring the production process from the selection of raw materials to the final step of the finished products. 5.Q: Can you print our logo on the product & packing? A: Yes, We can print your logo on our products. 
| * Do Not Touch On Fire Directly | |
|---|---|
| * Do Not Washing By Steelwire Ball | |
| * Non-Microwave Ovens | |
| * Dishwasher Safe |
For More Info or to Buy Now: http://www.hsn.com/products/seo/7780204?rdr=1&sourceid=youtube&cm_mmc=Social-_-Youtube-_-ProductVideo-_-095133
Margaritaville Reversible Surfboard Cutting Board
Hang ten at home with this islandinspired board. Slice the limes and line up the shots, or carve out a tubular snack at the bar. With the…
Prices shown on the previously recorded video may not represent the current price. View hsn.com to view the current selling price. HSN Item #095133
The customer service reprersentative explained very detailed, service attitude is very good, reply is very timely and comprehensive, a happy communication! We hope to have a opportunity to cooperate.










