Discountable price Melamine toothbrush holder to Lyon Importers
Discountable price Melamine toothbrush holder to Lyon Importers Detail:
| Specification | |
| Item Name | Fashion Melamine toothbrush holder |
| Item No. | CP012 |
| Shape | Triangle |
| Body Color | Blue |
| Decal Color | 4 colors print (if need) |
| Finish | Glossy |
| Style | Fashion |
| Motif Design | Customized |
| Shape Design | OEM/ODM |
| Test Standard | FDA,PROP 65,EN71,LFGB etc. by SGS or ITS |
| Packaging | 100pcs/carton |
| Dimensions | |
| Length | 8 cm |
| Width | 8 cm |
| Height | 11 cm |
| Capacity | N/A |
| Material | |
| Body Material | 100%melamine |
| Decal Material (if need) | 4 colors print (CMYK), or spot color printing, RoHS certificate |
| Imprint (if need) | Seiko ink type 1000 or other type, RoHS certificate |
| Accessories Information | |
| Lid included | No |
| Other | No |
| Weights | |
| Net Weight (kg) | 8 |
| Shipping Weight (kg) | 9.5 |
Product detail pictures:



Related Product Guide:
The Benefits Of Using Silicone Kitchen Utensils
Choosing The Best Dog Bowl and Feeder for Your Dog
That has a sound business enterprise credit rating, exceptional after-sales provider and modern producing facilities, we now have earned an superb standing amongst our buyers across the world for Discountable price Melamine toothbrush holder to Lyon Importers, The product will supply to all over the world, such as: Madras , New Orleans , Kyrgyzstan , We solution have passed through the national skilled certification and been well received in our key industry. Our specialist engineering team will often be ready to serve you for consultation and feedback. We are able to also provide you with no cost samples to meet your needs. Best efforts will be produced to offer you the very best service and solutions. For anyone who is considering our business and solutions, please speak to us by sending us emails or get in touch with us right away. As a way to know our products and enterprise. lot more, you'll be able to come to our factory to find out it. We will constantly welcome guests from around the globe to our firm. o build enterprise. elations with us. Please really feel absolutely free to make contact with us for small business and we believe we will share the top trading practical experience with all our merchants.
FAQ: 1.Q: Where is your factory located? How can I visit there? A: Our factory is located in Guangdong province, China. Warmly welcome to visit us! 2.Q: What is the material of your products? A: The material is melamine. 3.Q: How can I get some samples? A: We can send the samples by Express/DHL/FedEx/UPS etc. 4.Q: How does your company do regarding quality control? A: We have a very strict QC system. Our inspectors have been closely monitoring the production process from the selection of raw materials to the final step of the finished products. 5.Q: Can you print our logo on the product & packing? A: Yes, We can print your logo on our products. 
| * Do Not Touch On Fire Directly | |
|---|---|
| * Do Not Washing By Steelwire Ball | |
| * Non-Microwave Ovens | |
| * Dishwasher Safe |
Brand: Igloo
Client: Abdul Monem Limited
Brand Manager’s: Sumit Chakraborty, Shauqaina Naznin
Agency: AsiaticJWT
Executive Director: Neville Ferdous Hasan
Creative Director: Sharmin Rahman
Associate Creative Director: Shamim Sufian
Copy Supervisor: Apurba Pal Arko
Copywriter: Akil Ashraf
Account Director: S.Ehsanul Khaleque Bappee / Syeda Meher Noor
Account Manager: Pavel Rahman / Farha Diba
Account Executive: Mahin Rizvan
Production House: OUTCASTE FILMS
Director: Dhrubo Hasan
Producer: Biplob Kamal
Line Producer: Nishan Barua
Producttion Manager: Mamun Molla
Casting: Mohammad Rafi Sumon, Ifrithjena Miti, Mashfiq Uddín Khäled, Barshan
Cast: Nadia, Brishty Islam, Jovan, Nila, Tasnia Farin, Khalid Hasan Rumi,
Costume: Samir Khan, Xini
Art: Hasan Tareq
Hair & Make-up: Robin & his team
Music : Pavel Areen, Butter Studio
Sound: Anik Ahmed, Butter Studio
Singer: Armeen Musa, Anchol
VO: Armeen Musa
Offline: Rashaduzzaman Shohag
On spot edit: Masud
Product Shots: First Take Films, Mumbai
CG: Sketch
Grade: Miten udeshi
Post: Pixion
Post (Mumbai): Sagnik
Post (Local): kabir ahamed
Cinematographer: Murshed Bipul
Cinematographer Assit: Rafiq islam
Focus Puller: Asgar, Gaffer: Iqbal
AD’s: Aminul Ishaq, Limanul Haque Chowdhury, Samir Khan, Badhan Dhruba Kabir Ahmed, Dhruvo Rehman
The company keeps to the operation concept "scientific management, high quality and efficiency primacy, customer supreme", we have always maintained business cooperation. Work with you,we feel easy!











