Discountable price melamine round ashtray Export to Singapore
Discountable price melamine round ashtray Export to Singapore Detail:
| Specification | |
| Item Name | 4inch Round Melamine Two Tone Ashtray |
| Item No. | AT008 |
| Shape | Round |
| Body Color | Red |
| Decal Color | 4 colors print (if need) |
| Finish | Glossy |
| Style | Fashion |
| Motif Design | Customized |
| Shape Design | OEM/ODM |
| Test Standard | FDA,PROP 65,EN71,LFGB etc. by SGS or ITS |
| Packaging | 12pcs/box,72pcs/carton |
| Dimensions | |
| Length | 10 cm |
| Width | 10 cm |
| Height | 4.5 cm |
| Capacity | N/A |
| Material | |
| Body Material | 100%melamine |
| Decal Material (if need) | 4 colors print (CMYK), or spot color printing, RoHS certificate |
| Imprint (if need) | Seiko ink type 1000 or other type, RoHS certificate |
| Accessories Information | |
| Lid included | No |
| Other | No |
| Weights | |
| Net Weight (kg) | 5.8 |
| Shipping Weight (kg) | 6.8 |
Product detail pictures:

Related Product Guide:
The Benefits Of Using Silicone Kitchen Utensils
Top Ten Power Toothbrushes
Our target is to consolidate and improve the quality and service of existing products, meanwhile constantly develop new products to meet different customers' demands for Discountable price melamine round ashtray Export to Singapore, The product will supply to all over the world, such as: Poland , Angola , Bandung , Over the years, with high-quality products, first- class service, ultra-low prices we win thee trust and favor of customers. Nowadays our products sell all over the domestic and abroad. Thanks for the regular and new customers support. We provide high quality product and competitive price, welcome the regular and new customers cooperate with us!
FAQ: 1.Q: Where is your factory located? How can I visit there? A: Our factory is located in Guangdong province, China. Warmly welcome to visit us! 2.Q: What is the material of your products? A: The material is melamine. 3.Q: How can I get some samples? A: We can send the samples by Express/DHL/FedEx/UPS etc. 4.Q: How does your company do regarding quality control? A: We have a very strict QC system. Our inspectors have been closely monitoring the production process from the selection of raw materials to the final step of the finished products. 5.Q: Can you print our logo on the product & packing? A: Yes, We can print your logo on our products. 
| * Do Not Touch On Fire Directly | |
|---|---|
| * Do Not Washing By Steelwire Ball | |
| * Non-Microwave Ovens | |
| * Dishwasher Safe |
In the first of a series, I give you some tips on filming your footage.
In China, we have purchased many times, this time is the most successful and most satisfactory, a sincere and realiable Chinese manufacturer!










