Discountable price melamine platters to panama Importers
Discountable price melamine platters to panama Importers Detail:
| Specification | |
| Item Name | 16inch Melamine Oval Plate |
| Item No. | PT045 |
| Shape | Oval |
| Body Color | White |
| Decal Color | 4 colors print |
| Finish | Glossy |
| Style | Fashion |
| Motif Design | Customized |
| Shape Design | OEM/ODM |
| Test Standard | FDA,PROP 65,EN71,LFGB etc. by SGS or ITS |
| Packaging | 6pcs/box,12pcs/carton |
| Dimensions | |
| Length | 41 cm |
| Width | 41 cm |
| Height | 3.5 cm |
| Capacity | N/A |
| Material | |
| Body Material | 100%melamine |
| Decal Material (if need) | 4 colors print (CMYK), or spot color printing, RoHS certificate |
| Imprint (if need) | Seiko ink type 1000 or other type, RoHS certificate |
| Accessories Information | |
| Lid included | No |
| Other | No |
| Weights | |
| Net Weight (kg) | 6.4 |
| Shipping Weight (kg) | 7.6 |
Product detail pictures:


Related Product Guide:
Top Ten Power Toothbrushes
Choosing The Best Dog Bowl and Feeder for Your Dog
The purchaser fulfillment is our primary focus on. We uphold a consistent level of professionalism, high quality, credibility and service for Discountable price melamine platters to panama Importers, The product will supply to all over the world, such as: Berlin , South Korea , Algeria , We aspire to meet the demands of our customers globally. Our range of products and services is continuously expanding to meet customers' requirements. We welcome new and old customers from all walks of life to contact us for future business relationships and achieving mutual success!
FAQ: 1.Q: Where is your factory located? How can I visit there? A: Our factory is located in Guangdong province, China. Warmly welcome to visit us! 2.Q: What is the material of your products? A: The material is melamine. 3.Q: How can I get some samples? A: We can send the samples by Express/DHL/FedEx/UPS etc. 4.Q: How does your company do regarding quality control? A: We have a very strict QC system. Our inspectors have been closely monitoring the production process from the selection of raw materials to the final step of the finished products. 5.Q: Can you print our logo on the product & packing? A: Yes, We can print your logo on our products. 
| * Do Not Touch On Fire Directly | |
|---|---|
| * Do Not Washing By Steelwire Ball | |
| * Non-Microwave Ovens | |
| * Dishwasher Safe |
Ideally suited for anyone setting up a new home, this all-in-one kitchen set from Everwel consists of 101 pieces. Made of superior quality stainless steel, this extremely strong and durable set will not have dents or bend.
Visit us to know more:- http://bit.ly/1x0Xi1f
The company comply with the contract strict, a very reputable manufacturers, worthy a long-term cooperation.











