Discount Price melamine two tone cups to Bulgaria Manufacturers
Discount Price melamine two tone cups to Bulgaria Manufacturers Detail:
| Specification | |
| Item Name | 380ml Melamine Two Tone Cups |
| Item No. | CP007 |
| Shape | Round |
| Body Color | Coloful |
| Decal Color | 4 colors print (if need) |
| Finish | Glossy |
| Style | Fashion |
| Motif Design | Customized |
| Shape Design | OEM/ODM |
| Test Standard | FDA,PROP 65,EN71,LFGB etc. by SGS or ITS |
| Packaging | 6pcs/box,72pcs/carton |
| Dimensions | |
| Length | 9 cm |
| Width | 9 cm |
| Height | 9.2 cm |
| Capacity | 380 ml |
| Material | |
| Body Material | 100%melamine |
| Decal Material (if need) | 4 colors print (CMYK), or spot color printing, RoHS certificate |
| Imprint (if need) | Seiko ink type 1000 or other type, RoHS certificate |
| Accessories Information | |
| Lid included | No |
| Other | No |
| Weights | |
| Net Weight (kg) | 7 |
| Shipping Weight (kg) | 8.2 |
Product detail pictures:



Related Product Guide:
The Benefits Of Using Silicone Kitchen Utensils
Benefits of Melamine Dinnerware
Sticking to your belief of "Creating solutions of high quality and generating buddies with people from all around the world", we always put the fascination of customers to start with for Discount Price melamine two tone cups to Bulgaria Manufacturers, The product will supply to all over the world, such as: Adelaide , Seychelles , Sierra Leone , We always adhere to follow the honesty, mutual benefit, common development, after years of development and the tireless efforts of all staff, now has perfect export system, diversified logistics solutions, thorough meet customer shipping, air transport, international express and logistics services. Elaborate one-stop sourcing platform for our customers!
FAQ: 1.Q: Where is your factory located? How can I visit there? A: Our factory is located in Guangdong province, China. Warmly welcome to visit us! 2.Q: What is the material of your products? A: The material is melamine. 3.Q: How can I get some samples? A: We can send the samples by Express/DHL/FedEx/UPS etc. 4.Q: How does your company do regarding quality control? A: We have a very strict QC system. Our inspectors have been closely monitoring the production process from the selection of raw materials to the final step of the finished products. 5.Q: Can you print our logo on the product & packing? A: Yes, We can print your logo on our products. 
| * Do Not Touch On Fire Directly | |
|---|---|
| * Do Not Washing By Steelwire Ball | |
| * Non-Microwave Ovens | |
| * Dishwasher Safe |
We are old friends, the company's product quality has been always very good and this time the price is also very cheap.










