Discount Price melamine promotional gift for Sudan Factory
Discount Price melamine promotional gift for Sudan Factory Detail:
| Specification | |
| Item Name | Melamine Promotinal Gift |
| Item No. | BW250 |
| Shape | Square |
| Body Color | White |
| Decal Color | 4 colors print (if need) |
| Finish | Glossy |
| Style | Fashion |
| Motif Design | Customized |
| Shape Design | OEM/ODM |
| Test Standard | FDA,PROP 65,EN71,LFGB etc. by SGS or ITS |
| Packaging | 48sets/carton |
| Dimensions | |
| Length | 14 cm |
| Width | 14 cm |
| Height | 4 cm |
| Capacity | N/A |
| Material | |
| Body Material | 100%melamine |
| Decal Material (if need) | 4 colors print (CMYK), or spot color printing, RoHS certificate |
| Imprint (if need) | Seiko ink type 1000 or other type, RoHS certificate |
| Accessories Information | |
| Lid included | No |
| Other | No |
| Weights | |
| Net Weight (kg) | 6.3 |
| Shipping Weight (kg) | 7.5 |
Product detail pictures:




Related Product Guide:
The Benefits Of Using Silicone Kitchen Utensils
Top Ten Power Toothbrushes
We always continually provide you with the most conscientious customer service, and the widest variety of designs and styles with finest materials. These efforts include the availability of customized designs with speed and dispatch for Discount Price melamine promotional gift for Sudan Factory, The product will supply to all over the world, such as: Tanzania , Singapore , Indonesia , Our company sets up several departments, including production department, sales department, quality control department and sevice center,etc. only for accomplish the good-quality product to meet customer's demand, all of our products have been strictly inspected before shipment. We always think about the question on the side of the customers,because you win,we win!
FAQ: 1.Q: Where is your factory located? How can I visit there? A: Our factory is located in Guangdong province, China. Warmly welcome to visit us! 2.Q: What is the material of your products? A: The material is melamine. 3.Q: How can I get some samples? A: We can send the samples by Express/DHL/FedEx/UPS etc. 4.Q: How does your company do regarding quality control? A: We have a very strict QC system. Our inspectors have been closely monitoring the production process from the selection of raw materials to the final step of the finished products. 5.Q: Can you print our logo on the product & packing? A: Yes, We can print your logo on our products. 
| * Do Not Touch On Fire Directly | |
|---|---|
| * Do Not Washing By Steelwire Ball | |
| * Non-Microwave Ovens | |
| * Dishwasher Safe |
Original post on our site with additional comments: http://www.thewoodwhisperer.com/videos/very-super-cool-tools-after-market-tablesaw-fence/ Here’s a quick …
G.E.T. Japanese Series, in the tradition and vitality of Japanese craftsmanship. We have our high quality Melamine Japanese dinnerware series. This series is available in Traditional, Contemporary or Tokyo Styles. Not only for Japanese cuisine, these colors and shapes are great for any creative presentation.
View all the pieces in this series at LionsDeal.com:
http://www.lionsdeal.com/japanese-traditional.html
High production efficiency and good product quality, fast delivery and completed after-sale protection, a right choice, a best choice.











