Discount Price melamine dog bowl for Czech Republic Manufacturer
Discount Price melamine dog bowl for Czech Republic Manufacturer Detail:
| Specification | |
| Item Name | 7inch Melamine Dog Bowl |
| Item No. | PE020 |
| Shape | Round |
| Body Color | White |
| Decal Color | 4 colors print (if need) |
| Finish | Glossy |
| Style | Fashion |
| Motif Design | Customized |
| Shape Design | OEM/ODM |
| Test Standard | FDA,PROP 65,EN71,LFGB etc. by SGS or ITS |
| Packaging | 6pcs/box,48pcs/carton |
| Dimensions | |
| Length | 17 cm |
| Width | 20.4 cm |
| Height | 6.5 cm |
| Capacity | N/A |
| Material | |
| Body Material | 100%melamine |
| Decal Material (if need) | 4 colors print (CMYK), or spot color printing, RoHS certificate |
| Imprint (if need) | Seiko ink type 1000 or other type, RoHS certificate |
| Accessories Information | |
| Lid included | No |
| Other | No |
| Weights | |
| Net Weight (kg) | 10.5 |
| Shipping Weight (kg) | 11.8 |
Product detail pictures:

Related Product Guide:
Top Ten Power Toothbrushes
Benefits of Melamine Dinnerware
It can be a great way to enhance our solutions and service. Our mission would be to build inventive products to consumers with a superior working experience for Discount Price melamine dog bowl for Czech Republic Manufacturer, The product will supply to all over the world, such as: Sao Paulo , Finland , Macedonia , "Good quality, Good service " is always our tenet and credo. We take every effort to control the quality, package, labels etc and our QC will check every detail during producing and before shipment. We have been willing to establish long business relationship with all those who seek the high quality products and good service. We've got set up a wide sales network across European countries, North of America, South of America, Middle East, Africa, East Asia countries.Please contact us now, you will find our expert experience and high quality grades will contribute to your business.
FAQ: 1.Q: Where is your factory located? How can I visit there? A: Our factory is located in Guangdong province, China. Warmly welcome to visit us! 2.Q: What is the material of your products? A: The material is melamine. 3.Q: How can I get some samples? A: We can send the samples by Express/DHL/FedEx/UPS etc. 4.Q: How does your company do regarding quality control? A: We have a very strict QC system. Our inspectors have been closely monitoring the production process from the selection of raw materials to the final step of the finished products. 5.Q: Can you print our logo on the product & packing? A: Yes, We can print your logo on our products. 
| * Do Not Touch On Fire Directly | |
|---|---|
| * Do Not Washing By Steelwire Ball | |
| * Non-Microwave Ovens | |
| * Dishwasher Safe |
Learn how to make these adorable concrete planters with today’s DIY.
You Will Need:
• Quick Set Concrete (Available at any hardware store – you will need some supplies for this as well, please follow the instructions on your box)
• Paint
• Cardboard
• Duck Tape
• Knife
Want to download the geometric pattern I used? Click here: https://drive.google.com/file/d/0B-PJ__wJh8SlQkRQY3FLWlNMMU0/view?usp=sharing
Want to read my blog post? Click here: http://www.thediydiary.com/2015/02/do-it-yourself-concrete-planters.html
Thanks for watching!
xxKelsey
————————————-
Links:
Blog: www.theDIYdiary.com
Facebook: www.facebook.com/theDIYdiary
Twitter: www.twitter.com/kelseyinkol
Instagram: www.instagram.com/kelseyinkol
Pinterest: www.pinterest.com/kelseyinkol
For More Info or to Buy Now: http://www.hsn.com/products/seo/8079580?rdr=1&sourceid=youtube&cm_mmc=Social-_-Youtube-_-ProductVideo-_-484461
easy spirit eCollection Mahana Studded Slide Sandal
Rock this sassy slide at the resort or on the cruise ship and focus on fun, not your aching feet. You simply have to experience the…
Prices shown on the previously recorded video may not represent the current price. View hsn.com to view the current selling price. HSN Item #484461
The company has rich resources, advanced machinery, experienced workers and excellent services, hope you keep improving and perfecting your products and service, wish you better!











