Discount Price 6inch Square plate for Naples Factories
Discount Price 6inch Square plate for Naples Factories Detail:
| Specification | |
| Item Name | 6inch Melamine Square Plate |
| Item No. | PT181 |
| Shape | Square |
| Body Color | White |
| Decal Color | 4 colors print |
| Finish | Glossy |
| Style | Fashion |
| Motif Design | Customized |
| Shape Design | OEM/ODM |
| Test Standard | FDA,PROP 65,EN71,LFGB etc. by SGS or ITS |
| Packaging | 24pcs/box,144pcs/carton |
| Dimensions | |
| Length | 15.4 cm |
| Width | 9.5 cm |
| Height | 1.7 cm |
| Capacity | N/A |
| Material | |
| Body Material | 100%melamine |
| Decal Material (if need) | 4 colors print (CMYK), or spot color printing, RoHS certificate |
| Imprint (if need) | Seiko ink type 1000 or other type, RoHS certificate |
| Accessories Information | |
| Lid included | No |
| Other | No |
| Weights | |
| Net Weight (kg) | 10 |
| Shipping Weight (kg) | 11.5 |
Product detail pictures:

Related Product Guide:
Affordable Types of Dinnerware Sets
The Benefits Of Using Silicone Kitchen Utensils
Our products are broadly regarded and reliable by end users and can meet up with constantly transforming financial and social requires of Discount Price 6inch Square plate for Naples Factories, The product will supply to all over the world, such as: venezuela , Kuala Lumpur , Argentina , We have a excellent team supplying professional service, prompt reply, timely delivery, excellent quality and best price to our customers. Satisfaction and good credit to every customer is our priority. We are sincerely looking forward to cooperate with customers all over the world. We believe we can satisfy with you. We also warmly welcome customers to visit our company and purchase our products.
FAQ: 1.Q: Where is your factory located? How can I visit there? A: Our factory is located in Guangdong province, China. Warmly welcome to visit us! 2.Q: What is the material of your products? A: The material is melamine. 3.Q: How can I get some samples? A: We can send the samples by Express/DHL/FedEx/UPS etc. 4.Q: How does your company do regarding quality control? A: We have a very strict QC system. Our inspectors have been closely monitoring the production process from the selection of raw materials to the final step of the finished products. 5.Q: Can you print our logo on the product & packing? A: Yes, We can print your logo on our products. 
| * Do Not Touch On Fire Directly | |
|---|---|
| * Do Not Washing By Steelwire Ball | |
| * Non-Microwave Ovens | |
| * Dishwasher Safe |
For More Info or to Buy Now: http://www.hsn.com/products/seo/7751246?rdr=1&sourceid=youtube&cm_mmc=Social-_-Youtube-_-ProductVideo-_-423504
Margaritaville Glass Beverage Dispenser with Stand
You’ve cleaned, prepped, cooked, stirred and decorated. Now the last thing you want to do is spend your entire party serving drinks. This…
Prices shown on the previously recorded video may not represent the current price. View hsn.com to view the current selling price. HSN Item #423504
Problems can be quickly and effectively resolved, it is worth to be trust and working together.










