Discount Price 6inch Melamine Sushi Plate for Guyana Factories
Discount Price 6inch Melamine Sushi Plate for Guyana Factories Detail:
| Specification | |
| Item Name | 6inch Melamine Sushi Plate |
| Item No. | PT007 |
| Shape | Round |
| Body Color | White |
| Decal Color | 4 colors print |
| Finish | Glossy |
| Style | Fashion |
| Motif Design | Customized |
| Shape Design | OEM/ODM |
| Test Standard | FDA,PROP 65,EN71,LFGB etc. by SGS or ITS |
| Packaging | 12pcs/box,72pcs/carton |
| Dimensions | |
| Length | 15.1 cm |
| Width | 15.1 cm |
| Height | 2.1 cm |
| Capacity | N/A |
| Material | |
| Body Material | 100%melamine |
| Decal Material (if need) | 4 colors print (CMYK), or spot color printing, RoHS certificate |
| Imprint (if need) | Seiko ink type 1000 or other type, RoHS certificate |
| Accessories Information | |
| Lid included | No |
| Other | No |
| Weights | |
| Net Weight (kg) | 7.6 |
| Shipping Weight (kg) | 8.6 |
Product detail pictures:


Related Product Guide:
Affordable Types of Dinnerware Sets
Benefits of Melamine Dinnerware
We insist on offering good quality generation with very good business enterprise concept, honest income as well as best and fast assistance. it will bring you not only the premium quality product or service and huge profit, but probably the most significant is usually to occupy the endless market for Discount Price 6inch Melamine Sushi Plate for Guyana Factories, The product will supply to all over the world, such as: Amman, Belgium , Roman , After years of development, we have formed strong ability in new product development and strict quality control system to ensure excellent quality and service. With the support of many long term cooperated customers, our products are welcomed all over the world.
FAQ: 1.Q: Where is your factory located? How can I visit there? A: Our factory is located in Guangdong province, China. Warmly welcome to visit us! 2.Q: What is the material of your products? A: The material is melamine. 3.Q: How can I get some samples? A: We can send the samples by Express/DHL/FedEx/UPS etc. 4.Q: How does your company do regarding quality control? A: We have a very strict QC system. Our inspectors have been closely monitoring the production process from the selection of raw materials to the final step of the finished products. 5.Q: Can you print our logo on the product & packing? A: Yes, We can print your logo on our products. 
| * Do Not Touch On Fire Directly | |
|---|---|
| * Do Not Washing By Steelwire Ball | |
| * Non-Microwave Ovens | |
| * Dishwasher Safe |
This company conforms to the market requirement and joins in the market competition by its high quality product, this is an enterprise that have Chinese spirit.









