Customized Supplier for melamine round ashtray to luzern Importers
Customized Supplier for melamine round ashtray to luzern Importers Detail:
| Specification | |
| Item Name | 4inch Round Melamine Two Tone Ashtray |
| Item No. | AT008 |
| Shape | Round |
| Body Color | Red |
| Decal Color | 4 colors print (if need) |
| Finish | Glossy |
| Style | Fashion |
| Motif Design | Customized |
| Shape Design | OEM/ODM |
| Test Standard | FDA,PROP 65,EN71,LFGB etc. by SGS or ITS |
| Packaging | 12pcs/box,72pcs/carton |
| Dimensions | |
| Length | 10 cm |
| Width | 10 cm |
| Height | 4.5 cm |
| Capacity | N/A |
| Material | |
| Body Material | 100%melamine |
| Decal Material (if need) | 4 colors print (CMYK), or spot color printing, RoHS certificate |
| Imprint (if need) | Seiko ink type 1000 or other type, RoHS certificate |
| Accessories Information | |
| Lid included | No |
| Other | No |
| Weights | |
| Net Weight (kg) | 5.8 |
| Shipping Weight (kg) | 6.8 |
Product detail pictures:

Related Product Guide:
Top Ten Power Toothbrushes
Choosing The Best Dog Bowl and Feeder for Your Dog
Sticking to the principle of "Super Quality, Satisfactory service" ,We are striving to be a good business partner of you for Customized Supplier for melamine round ashtray to luzern Importers, The product will supply to all over the world, such as: Malta , Montpellier , Johannesburg , As a way to make use of the resource on the expanding information and facts in international trade, we welcome prospects from everywhere on the web and offline. In spite in the top quality products we offer, effective and satisfying consultation service is supplied by our specialist after-sale service group. Solution lists and detailed parameters and any other info weil be sent to you timely for the inquiries. So please get in touch with us by sending us emails or contact us if you have any concerns about our firm. ou can also get our address info from our web site and come to our enterprise. or a field survey of our solutions. We're confident that we are going to share mutual results and build solid co-operation relations with our companions in this market. We're looking forward to your inquiries.
FAQ: 1.Q: Where is your factory located? How can I visit there? A: Our factory is located in Guangdong province, China. Warmly welcome to visit us! 2.Q: What is the material of your products? A: The material is melamine. 3.Q: How can I get some samples? A: We can send the samples by Express/DHL/FedEx/UPS etc. 4.Q: How does your company do regarding quality control? A: We have a very strict QC system. Our inspectors have been closely monitoring the production process from the selection of raw materials to the final step of the finished products. 5.Q: Can you print our logo on the product & packing? A: Yes, We can print your logo on our products. 
| * Do Not Touch On Fire Directly | |
|---|---|
| * Do Not Washing By Steelwire Ball | |
| * Non-Microwave Ovens | |
| * Dishwasher Safe |
Line for PS Plates
Estrruder Motomeccanica, model 3k 28OEES, new in 1999, 2 screws, sheet width 1 m, thickness range 1,8 – 2.8 mm.
Thermoforming Wrapping Machinery, model TNTED000 2E , new in 2006, CNC Control: PS Plates. 220mm: 820.000 Plates /Day, Fruit plate 170 mm: 1.050.000 Plates/Day.
Refrigaratios Industrial Frigo, new in 2011
Grinder CMG Granulation
Packaging: STS wraping, model MP 200. new in 2006
Cartoner Selematic, new in 2006, serie 17
Long Spoons Ice Cream http://bit.ly/Latte_Spoons_Discount
Similar videos:
Every kitchen, whether big or small, should be equipped with a set of these Long Spoons Ice Cream by Gouda Select!
With a lightweight design and a 7.2″ long handle, these cocktail spoons are bound to take the difficulty out of stirring lattes, smoothies, fruit cocktails, baby formula, ice cafe, your milkshake, desert, etc. These decorative long handle spoons are made out of a premium quality melamine material which is BPA-FREE, DISHWASHER-SAFE & EXTREMELY DURABLE. Since they can withstand temperatures from a chilly -20 to 110+ degrees Fahrenheit, these long spoons can be used on a wide range of HOT or COLD beverages.
Each package includes SIX long spoons (2 blue, 2 green and 2 pink). We recommend yo keep a couple around the kitchen, take a few to the office or perhaps even pack one in your child’s lunchbox when needed. The possibilities are virtually endless with these unique long stirring spoons!
- SIX Long Latte Spoons
- 2 blue, 2 green, 2 pink
- Extended 7.2″ Length
- Lightweight & Compact
- Strong & Durable
- Dishwasher-Safe
Well, what are you waiting for?
It’s time to add a set of these retro vintage melamine spoons to your collection of kitchen essentials.
Please subscribe to our channel
We have been cooperated with this company for many years, the company always ensure timely delivery ,good quality and correct number, we are good partners.











