Customized Supplier for melamine ice cream bowls for Ecuador Manufacturer
Customized Supplier for melamine ice cream bowls for Ecuador Manufacturer Detail:
| Specification | |
| Item Name | 4inch Round Melamine Ice cream bowl |
| Item No. | BW207 |
| Shape | Round |
| Body Color | Colorful |
| Decal Color | 4 colors print (if need) |
| Finish | Glossy |
| Style | Fashion |
| Motif Design | Customized |
| Shape Design | OEM/ODM |
| Test Standard | FDA,PROP 65,EN71,LFGB etc. by SGS or ITS |
| Packaging | 12pcs/box,72pcs/carton |
| Dimensions | |
| Length | 10 cm |
| Width | 10 cm |
| Height | 6.5 cm |
| Capacity | N/A |
| Material | |
| Body Material | 100%melamine |
| Decal Material (if need) | 4 colors print (CMYK), or spot color printing, RoHS certificate |
| Imprint (if need) | Seiko ink type 1000 or other type, RoHS certificate |
| Accessories Information | |
| Lid included | No |
| Other | Melamine Ice Cream Spoon |
| Weights | |
| Net Weight (kg) | 5.3 |
| Shipping Weight (kg) | 6.5 |
Product detail pictures:


Related Product Guide:
Choosing The Best Dog Bowl and Feeder for Your Dog
Benefits of Melamine Dinnerware
The key to our success is "Good Product Quality, Reasonable Value and Efficient Service" for Customized Supplier for melamine ice cream bowls for Ecuador Manufacturer, The product will supply to all over the world, such as: Oslo , Japan , San Francisco , As a way to make use of the resource on the expanding information and facts in international trade, we welcome prospects from everywhere on the web and offline. In spite in the top quality products and solutions we supply, effective and satisfying consultation service is supplied by our professional after-sale service group. Solution lists and thorough parameters and any other info weil be sent for you timely for the inquiries. So make sure you get in touch with us by sending us emails or contact us if you have any concerns about our firm. ou can also get our address info from our web site and come to our enterprise. or a field survey of our solutions. We're confident that we have been going to share mutual results and build solid co-operation relations with our companions in this market. We're looking forward to your inquiries.
FAQ: 1.Q: Where is your factory located? How can I visit there? A: Our factory is located in Guangdong province, China. Warmly welcome to visit us! 2.Q: What is the material of your products? A: The material is melamine. 3.Q: How can I get some samples? A: We can send the samples by Express/DHL/FedEx/UPS etc. 4.Q: How does your company do regarding quality control? A: We have a very strict QC system. Our inspectors have been closely monitoring the production process from the selection of raw materials to the final step of the finished products. 5.Q: Can you print our logo on the product & packing? A: Yes, We can print your logo on our products. 
| * Do Not Touch On Fire Directly | |
|---|---|
| * Do Not Washing By Steelwire Ball | |
| * Non-Microwave Ovens | |
| * Dishwasher Safe |
For More Info or to Buy Now: http://www.hsn.com/products/seo/7751246?rdr=1&sourceid=youtube&cm_mmc=Social-_-Youtube-_-ProductVideo-_-423504
Margaritaville Glass Beverage Dispenser with Stand
You’ve cleaned, prepped, cooked, stirred and decorated. Now the last thing you want to do is spend your entire party serving drinks. This…
Prices shown on the previously recorded video may not represent the current price. View hsn.com to view the current selling price. HSN Item #423504
30m double line plywood veneer dryer core veneer drying machine
Products and services are very good, our leader is very satisfied with this procurement, it is better than we expected,











