Competitive Price for 6.25inch melamine coaster placemat to St. Petersburg Factory
Competitive Price for 6.25inch melamine coaster placemat to St. Petersburg Factory Detail:
| Specification | |
| Item Name | 6.25inch Melamine Coasters Placemat |
| Item No. | PT174 |
| Shape | Round |
| Body Color | White |
| Decal Color | 4 colors print |
| Finish | Glossy |
| Style | Fashion |
| Motif Design | Customized |
| Shape Design | OEM/ODM |
| Test Standard | FDA,PROP 65,EN71,LFGB etc. by SGS or ITS |
| Packaging | 12pcs/box,96pcs/carton |
| Dimensions | |
| Length | 15.9 cm |
| Width | 13.9 cm |
| Height | 1 cm |
| Capacity | N/A |
| Material | |
| Body Material | 100%melamine |
| Decal Material (if need) | 4 colors print (CMYK), or spot color printing, RoHS certificate |
| Imprint (if need) | Seiko ink type 1000 or other type, RoHS certificate |
| Accessories Information | |
| Lid included | No |
| Other | No |
| Weights | |
| Net Weight (kg) | 9.3 |
| Shipping Weight (kg) | 10.5 |
Product detail pictures:

Related Product Guide:
Benefits of Melamine Dinnerware
Top Ten Power Toothbrushes
It is our responsibility to meet your needs and efficiently serve you. Your satisfaction is our best reward. We are looking forward to your visit for joint growth for Competitive Price for 6.25inch melamine coaster placemat to St. Petersburg Factory, The product will supply to all over the world, such as: Guatemala , Azerbaijan , Brisbane , With good quality, reasonable price and sincere service, we enjoy a good reputation. Products are exported to South America, Australia, Southeast Asia and so on. Warmly welcome customers at home and abroad to cooperate with us for the brilliant future.
FAQ: 1.Q: Where is your factory located? How can I visit there? A: Our factory is located in Guangdong province, China. Warmly welcome to visit us! 2.Q: What is the material of your products? A: The material is melamine. 3.Q: How can I get some samples? A: We can send the samples by Express/DHL/FedEx/UPS etc. 4.Q: How does your company do regarding quality control? A: We have a very strict QC system. Our inspectors have been closely monitoring the production process from the selection of raw materials to the final step of the finished products. 5.Q: Can you print our logo on the product & packing? A: Yes, We can print your logo on our products. 
| * Do Not Touch On Fire Directly | |
|---|---|
| * Do Not Washing By Steelwire Ball | |
| * Non-Microwave Ovens | |
| * Dishwasher Safe |
Stirring Spoons for Cocktails http://bit.ly/Latte_Spoons_Discount
Cute Stirring Spoons for Cocktails
Similar videos:
Every kitchen, whether big or small, should be equipped with a set of these Long Handle Latte Spoons by Gouda Select!
With a lightweight design and a 7.2″ long handle, these cocktail spoons are bound to take the difficulty out of stirring lattes, smoothies, fruit cocktails, baby formula, ice cafe, your milkshake, desert, etc. These decorative long handle spoons are made out of a premium quality melamine material which is BPA-FREE, DISHWASHER-SAFE & EXTREMELY DURABLE. Since they can withstand temperatures from a chilly -20 to 110+ degrees Fahrenheit, these long spoons can be used on a wide range of HOT or COLD beverages.
Each package includes SIX long spoons (2 blue, 2 green and 2 pink). We recommend yo keep a couple around the kitchen, take a few to the office or perhaps even pack one in your child’s lunchbox when needed. The possibilities are virtually endless with these unique long stirring spoons!
- SIX Long Latte Spoons
- 2 blue, 2 green, 2 pink
- Extended 7.2″ Length
- Lightweight & Compact
- Strong & Durable
- Dishwasher-Safe
Stirring Spoons for Cocktails
Well, what are you waiting for?
It’s time to add a set of these retro vintage melamine spoons to your collection of kitchen essentials.
Please subscribe to our channel
Paw Patrol Characters Names Trending Searches On Amazon
More Deals Details: https://clipadvise.com/deal/view?id=Amazon-Paw-Patrol-Characters-Names-Trending-Searches-on-Amazon-2017
Hot Trends on Amazon, Click and Never Miss a Trend
Comfy Critters Paw Patrol Cartoon Character Hooded Blanket that Folds into a Pillow, Chase Paw Patrol Cartoon Character Hooded Blanket that Folds into a…
Zak! Designs Mealtime Set with Plate, Bowl and Tumbler featuring Paw Patrol Graphics, Break-resistant and BPA-free plastic, 3 Piece Set Mealtime Set with Plate, Bowl and Tumbler featuring Paw Patrol…
Nickelodeon Delta Children Nick Jr Paw Patrol 6-Piece Furniture Set – Plastic Toddler Bed, Table and Chairs set, Multi Bin Toy Organizer and Chair Desk With Storage Bin Children Nick Jr Paw Patrol 6 Piece Furniture Set Plastic…
Orajel Paw Patrol Anticavity Fluoride Toothpaste 4.20 Oz Anticavity Fluoride Toothpaste 4.20 Oz
12 Nick Jr Paw Patrol 1st 2nd 3rd 4th Birthday Party Favors Jumbo 3″ Hard Candy Whirly Pops Swirl Lollipops Gourmet Party Favor Patrol 1st 2nd 3rd 4th Birthday Party Favors Jumbo 3″ Hard…
Nickelodeon Delta Children Nick Jr Paw Patrol 8-Piece Furniture Set – Plastic Toddler Bed, Table and Chair Set, Multi Bin Toy Organizer, 2-Pack Storage Cube and Pop Up Hamper Children Nick Jr Paw Patrol 8 Piece Furniture Set Plastic…
Zak! Designs Cereal Bowl Featuring Marshall Rubble and Chase from Paw Patrol, Break-resistant and BPA-free Melamine Cereal Bowl Featuring Marshall Rubble and Chase from Paw Patrol,…
New Paw Patrol Pup Dog Racer Character Figure Kids Children’s Toy Gift (marshall) Pup Dog Racer Character Figure Kids Children’s Toy Gift…
Sunstaches Paw Patrol Skye Patrol Skye
Personalized Paw PatrolTM Kids Name Wall Decal Life Size PatrolTM Kids Name Wall Decal Life Size
Paw Patrol Backpack Plush Toy 38cm ,Original, 5 Different Characters Available! (Skye: Pink Female Dog) Backpack Plush Toy 38cm ,Original, 5 Different Characters…
Dog House Bingo Fisher Price Game Fisher Price Game
Try also: #ComfyCritters, #Zak!Designs, #NickelodeonDelta, #OrajelPaw, #12Nick, #NewPaw, #SunstachesPaw, #PersonalizedPaw, #PawPatrol, #DogHouse
The company keeps to the operation concept "scientific management, high quality and efficiency primacy, customer supreme", we have always maintained business cooperation. Work with you,we feel easy!











