Chinese Professional 6inch Melamine Sushi Plate Wholesale to Afghanistan
Chinese Professional 6inch Melamine Sushi Plate Wholesale to Afghanistan Detail:
| Specification | |
| Item Name | 6inch Melamine Sushi Plate |
| Item No. | PT007 |
| Shape | Round |
| Body Color | White |
| Decal Color | 4 colors print |
| Finish | Glossy |
| Style | Fashion |
| Motif Design | Customized |
| Shape Design | OEM/ODM |
| Test Standard | FDA,PROP 65,EN71,LFGB etc. by SGS or ITS |
| Packaging | 12pcs/box,72pcs/carton |
| Dimensions | |
| Length | 15.1 cm |
| Width | 15.1 cm |
| Height | 2.1 cm |
| Capacity | N/A |
| Material | |
| Body Material | 100%melamine |
| Decal Material (if need) | 4 colors print (CMYK), or spot color printing, RoHS certificate |
| Imprint (if need) | Seiko ink type 1000 or other type, RoHS certificate |
| Accessories Information | |
| Lid included | No |
| Other | No |
| Weights | |
| Net Weight (kg) | 7.6 |
| Shipping Weight (kg) | 8.6 |
Product detail pictures:


Related Product Guide:
Choosing The Best Dog Bowl and Feeder for Your Dog
Top Ten Power Toothbrushes
Our advantages are lower prices,dynamic sales team,specialized QC,strong factories,high quality products and services for Chinese Professional 6inch Melamine Sushi Plate Wholesale to Afghanistan, The product will supply to all over the world, such as: Angola , Sao Paulo , Leicester , Our tenet is "integrity first, quality best". We have confidence in providing you with excellent service and ideal products. We sincerely hope we can establish win-win business cooperation with you in the future!
FAQ: 1.Q: Where is your factory located? How can I visit there? A: Our factory is located in Guangdong province, China. Warmly welcome to visit us! 2.Q: What is the material of your products? A: The material is melamine. 3.Q: How can I get some samples? A: We can send the samples by Express/DHL/FedEx/UPS etc. 4.Q: How does your company do regarding quality control? A: We have a very strict QC system. Our inspectors have been closely monitoring the production process from the selection of raw materials to the final step of the finished products. 5.Q: Can you print our logo on the product & packing? A: Yes, We can print your logo on our products. 
| * Do Not Touch On Fire Directly | |
|---|---|
| * Do Not Washing By Steelwire Ball | |
| * Non-Microwave Ovens | |
| * Dishwasher Safe |
Being a professional glassware manufacturer, Shenzhen Sunny Glassware has specialized in glassware design and manufacture for more than 20 years. The main products are glass candle holders,shot glass, glass tumblers, glass bottles, borosilicate glass, stemware glass etc. It was trusted by Pepsi, Chivas, Avon, Johnnie Walker, Carlsberg, Lipton,PartyLite and Wal-Mart etc. The market has spread throughout 80 countries in Europe and the United States, central and South America, Middle East, Asia, etc.
The enterprise has a strong capital and competitive power, product is sufficient, reliable, so we have no worries on cooperating with them.










