China supplier OEM melamine square ashtray for Rwanda Importers
China supplier OEM melamine square ashtray for Rwanda Importers Detail:
| Specification | |
| Item Name | 5inch Round Melamine Two Tone Ashtray |
| Item No. | AT071 |
| Shape | Round |
| Body Color | Blue |
| Decal Color | 4 colors print (if need) |
| Finish | Glossy |
| Style | Fashion |
| Motif Design | Customized |
| Shape Design | OEM/ODM |
| Test Standard | FDA,PROP 65,EN71,LFGB etc. by SGS or ITS |
| Packaging | 4pcs/box,24pcs/carton |
| Dimensions | |
| Length | 18 cm |
| Width | 15.2 cm |
| Height | 3.5 cm |
| Capacity | N/A |
| Material | |
| Body Material | 100%melamine |
| Decal Material (if need) | 4 colors print (CMYK), or spot color printing, RoHS certificate |
| Imprint (if need) | Seiko ink type 1000 or other type, RoHS certificate |
| Accessories Information | |
| Lid included | No |
| Other | No |
| Weights | |
| Net Weight (kg) | 8.2 |
| Shipping Weight (kg) | 9.5 |
Product detail pictures:


Related Product Guide:
Top Ten Power Toothbrushes
Choosing The Best Dog Bowl and Feeder for Your Dog
As for aggressive rates, we believe that you will be searching far and wide for anything that can beat us. We can easily state with absolute certainty that for such good quality at such charges we are the lowest around for China supplier OEM melamine square ashtray for Rwanda Importers, The product will supply to all over the world, such as: Mauritius , Greece , Turkey , "Good quality and reasonable price" are our business principles. If you are interested in our products or have any questions, make sure you feel free to contact us. We hope to establish cooperative relationships with you in the near future.
FAQ: 1.Q: Where is your factory located? How can I visit there? A: Our factory is located in Guangdong province, China. Warmly welcome to visit us! 2.Q: What is the material of your products? A: The material is melamine. 3.Q: How can I get some samples? A: We can send the samples by Express/DHL/FedEx/UPS etc. 4.Q: How does your company do regarding quality control? A: We have a very strict QC system. Our inspectors have been closely monitoring the production process from the selection of raw materials to the final step of the finished products. 5.Q: Can you print our logo on the product & packing? A: Yes, We can print your logo on our products. 
| * Do Not Touch On Fire Directly | |
|---|---|
| * Do Not Washing By Steelwire Ball | |
| * Non-Microwave Ovens | |
| * Dishwasher Safe |
Deeply taking root in the depth of wood-based panel industry & surface lamination of panel decoration, we are devoting to offer professional service to our customer.http://www.xiantad.com/
This week, Chris-Rachael gets to revel in her love of all Trekkie kitchen gadgets when we review both the Starship Enterprise Pizza Cutter AND the Starship Enterprise Spatula! As is too often the case with geeky kitchen gadgets, only one does its job well.
Covet a shiny Starship Enterprise pizza cutter of your very own? Then get ready for some hashtag wars! Give us your best Star Trek related food pun on twitter with the hashtag #kitchenoverlord.
The one that makes us laugh the hardest gets to command their very own vessel. Just remember not to detach the saucer section, because this pizza cutter doesn’t come with a battle bridge knife hidden inside.
After the signing of the contract, we received satisfactory goods in a short term, this is a commendable manufacturer.











