China supplier OEM melamine round ashtray for UAE Factories
China supplier OEM melamine round ashtray for UAE Factories Detail:
| Specification | |
| Item Name | 4inch Round Melamine Two Tone Ashtray |
| Item No. | AT008 |
| Shape | Round |
| Body Color | Red |
| Decal Color | 4 colors print (if need) |
| Finish | Glossy |
| Style | Fashion |
| Motif Design | Customized |
| Shape Design | OEM/ODM |
| Test Standard | FDA,PROP 65,EN71,LFGB etc. by SGS or ITS |
| Packaging | 12pcs/box,72pcs/carton |
| Dimensions | |
| Length | 10 cm |
| Width | 10 cm |
| Height | 4.5 cm |
| Capacity | N/A |
| Material | |
| Body Material | 100%melamine |
| Decal Material (if need) | 4 colors print (CMYK), or spot color printing, RoHS certificate |
| Imprint (if need) | Seiko ink type 1000 or other type, RoHS certificate |
| Accessories Information | |
| Lid included | No |
| Other | No |
| Weights | |
| Net Weight (kg) | 5.8 |
| Shipping Weight (kg) | 6.8 |
Product detail pictures:

Related Product Guide:
Top Ten Power Toothbrushes
The Benefits Of Using Silicone Kitchen Utensils
It is a good way to improve our products and service. Our mission is to develop creative products to customers with a good experience for China supplier OEM melamine round ashtray for UAE Factories, The product will supply to all over the world, such as: Peru , Ottawa , Barbados , We pay high attention to customer service, and cherish every customer. We have maintained a strong reputation in the industry for many years. We are honest and work on building a long-term relationship with our customers.
FAQ: 1.Q: Where is your factory located? How can I visit there? A: Our factory is located in Guangdong province, China. Warmly welcome to visit us! 2.Q: What is the material of your products? A: The material is melamine. 3.Q: How can I get some samples? A: We can send the samples by Express/DHL/FedEx/UPS etc. 4.Q: How does your company do regarding quality control? A: We have a very strict QC system. Our inspectors have been closely monitoring the production process from the selection of raw materials to the final step of the finished products. 5.Q: Can you print our logo on the product & packing? A: Yes, We can print your logo on our products. 
| * Do Not Touch On Fire Directly | |
|---|---|
| * Do Not Washing By Steelwire Ball | |
| * Non-Microwave Ovens | |
| * Dishwasher Safe |
NANYA semi- automaic tableware machine, can produce the biodegradable tableware, such as the lunch box, paper plate, paper bowl or other kind of pulp moldin product.
Rose demonstrates how to make Cheese Stack, using Telegraph Hill Date Olive and Orange Relish, Extra Virgin Olive Oil and Olive Dukkah.
Remove cream cheese from container. Line dish with cling wrap. Slice cream cheese into 3rds and place one 3rd back into container and spread with Date Olive and Orange Relish. Place another layer of cheese on top and spread with more Date Olive & Orange Relish. Top with another layer of cheese and cover with the cling wrap. Refrigerate. When ready to use, turn onto plate remove from container and cling wrap and spread with olive dukkah and drizzle with the Extra Virgin Olive Oil.
Serve on a platter with fresh bread, crostini or crackers.
You can substitute Tapenade or Smoked Tomato and Olive Pesto for the Relish.
All New Zealand!!
After the signing of the contract, we received satisfactory goods in a short term, this is a commendable manufacturer.











