China Gold Supplier for melamine platters Wholesale to Buenos Aires
China Gold Supplier for melamine platters Wholesale to Buenos Aires Detail:
| Specification | |
| Item Name | 16inch Melamine Oval Plate |
| Item No. | PT045 |
| Shape | Oval |
| Body Color | White |
| Decal Color | 4 colors print |
| Finish | Glossy |
| Style | Fashion |
| Motif Design | Customized |
| Shape Design | OEM/ODM |
| Test Standard | FDA,PROP 65,EN71,LFGB etc. by SGS or ITS |
| Packaging | 6pcs/box,12pcs/carton |
| Dimensions | |
| Length | 41 cm |
| Width | 41 cm |
| Height | 3.5 cm |
| Capacity | N/A |
| Material | |
| Body Material | 100%melamine |
| Decal Material (if need) | 4 colors print (CMYK), or spot color printing, RoHS certificate |
| Imprint (if need) | Seiko ink type 1000 or other type, RoHS certificate |
| Accessories Information | |
| Lid included | No |
| Other | No |
| Weights | |
| Net Weight (kg) | 6.4 |
| Shipping Weight (kg) | 7.6 |
Product detail pictures:


Related Product Guide:
Choosing The Best Dog Bowl and Feeder for Your Dog
Affordable Types of Dinnerware Sets
From the past few years, our firm absorbed and digested sophisticated technologies equally at home and abroad. Meanwhile, our organization staffs a group of experts devoted into the growth of China Gold Supplier for melamine platters Wholesale to Buenos Aires, The product will supply to all over the world, such as: Guinea , Seattle , Israel , Our company has a skillful sales team, strong economic foundation, great technical force, advanced equipment, complete testing means, and excellent after-sales services. Our products have beautiful appearance, fine workmanship and superior quality and win the unanimous approvals of the customers all over the world.
FAQ: 1.Q: Where is your factory located? How can I visit there? A: Our factory is located in Guangdong province, China. Warmly welcome to visit us! 2.Q: What is the material of your products? A: The material is melamine. 3.Q: How can I get some samples? A: We can send the samples by Express/DHL/FedEx/UPS etc. 4.Q: How does your company do regarding quality control? A: We have a very strict QC system. Our inspectors have been closely monitoring the production process from the selection of raw materials to the final step of the finished products. 5.Q: Can you print our logo on the product & packing? A: Yes, We can print your logo on our products. 
| * Do Not Touch On Fire Directly | |
|---|---|
| * Do Not Washing By Steelwire Ball | |
| * Non-Microwave Ovens | |
| * Dishwasher Safe |
PRESTO — unique pan with a raised rim and rounded bottom for easy stirring/mixing of pasta/any other meals directly in the pan. Provided with high-quality non-stick coating against overcooking. Suitable for electric, gas and vitro-ceramic cookers. Dishwasher safe. 3-year warranty.
In this video I show you the Buy Mr. Clean Magic Eraser Cleaning Pads 8-Count Box on ✓ FREE SHIPPING on qualified. For more details please visit: http://po.st/KEOezM Thank You!
Great Mr Clean Magic Eraser Cleaning Pads 8-Count Bo Review
Mr Clean Magic Eraser Cleaning Pads 8-Count Bo Test
Mr Clean Magic Eraser Cleaning Pads 8-Count Bo Unboxing
Review Mr Clean Magic Eraser Cleaning Pads 8-Count Bo Hands-on
https://www.youtube.com/watch?v=U_g1_1MCl6E
High production efficiency and good product quality, fast delivery and completed after-sale protection, a right choice, a best choice.










