China Gold Supplier for melamine kids mug to Amsterdam Manufacturers
China Gold Supplier for melamine kids mug to Amsterdam Manufacturers Detail:
| Specification | |
| Item Name | 150ml Melamine Kids Mug |
| Item No. | CP011 |
| Shape | Round with handle |
| Body Color | White |
| Decal Color | 4 colors print (if need) |
| Finish | Glossy |
| Style | Fashion |
| Motif Design | Customized |
| Shape Design | OEM/ODM |
| Test Standard | FDA,PROP 65,EN71,LFGB etc. by SGS or ITS |
| Packaging | 100pcs/carton |
| Dimensions | |
| Length | 7.8 cm |
| Width | 10.2 cm |
| Height | 6.5 cm |
| Capacity | 150 ml |
| Material | |
| Body Material | 100%melamine |
| Decal Material (if need) | 4 colors print (CMYK), or spot color printing, RoHS certificate |
| Imprint (if need) | Seiko ink type 1000 or other type, RoHS certificate |
| Accessories Information | |
| Lid included | No |
| Other | No |
| Weights | |
| Net Weight (kg) | 6 |
| Shipping Weight (kg) | 7.2 |
Product detail pictures:




Related Product Guide:
Choosing The Best Dog Bowl and Feeder for Your Dog
Affordable Types of Dinnerware Sets
Sticking to the belief of "Creating products of high quality and making friends with people from all over the world", we always put the interest of customers in the first place for China Gold Supplier for melamine kids mug to Amsterdam Manufacturers, The product will supply to all over the world, such as: Munich , Cairo , Sheffield , All the imported machines effectively control and guarantee the machining precision for the products. Besides, we have a group of high-quality management personnels and professionals, who make the high-quality products and have the ability to develop new products to expand our market home and abroad. We sincerely expect customers come for a blooming business for both of us.
FAQ: 1.Q: Where is your factory located? How can I visit there? A: Our factory is located in Guangdong province, China. Warmly welcome to visit us! 2.Q: What is the material of your products? A: The material is melamine. 3.Q: How can I get some samples? A: We can send the samples by Express/DHL/FedEx/UPS etc. 4.Q: How does your company do regarding quality control? A: We have a very strict QC system. Our inspectors have been closely monitoring the production process from the selection of raw materials to the final step of the finished products. 5.Q: Can you print our logo on the product & packing? A: Yes, We can print your logo on our products. 
| * Do Not Touch On Fire Directly | |
|---|---|
| * Do Not Washing By Steelwire Ball | |
| * Non-Microwave Ovens | |
| * Dishwasher Safe |
説明
Cobalt Blue Moon with Stars 3 Piece Candle Lamp Fenton Glass & what is it worth? http://wheres-it.net or http://what-is-it-worth.net for more information about this 3 Piece Candle Lamp plus thousands of other items with values too.
This manufacturer can keep improving and perfecting products and service, it is in line with the rules of market competition, a competitive company.











